Аналіз ринкової активності діяльності підприємства на прикладі ТОВ «Консультативне науково-виробниче підприємство «Водень»
7

Підприємство і власники також стурбовані тим впливом, який результати господарської діяльності підприємства здійснюють на ринкову вартість інвестицій. Адже чим більша сума буде реально виплачена на дивіденди – тим менше буде надходжень на подальше розширення виробництва та забезпечення зменшення або збільшення рівня ринкової активності на тому чи іншому етапі. Ринкова активність підприємства формує імідж про нього в уяві споживача і конкурента.

Тому висока ринкова активність підприємства дозволяє йому завоювати нові ринки, і привернути до себе увагу більш широкого кола споживачів, інвесторів та ділових партнерів, що є надзвичайно важливим фактором в розрізі зокрема довготривалого  існування фірми, підприємства. Тому це є можливо один із найважливіших показників в подальшій діяльності, які слід обов’язково враховувати при фінансовому аналізі діяльності господарської одиниці, особливо в умовах сучасної ринкової економіки.

 

1.2. Характеристика показників ринкової активності

 

Щоб купити цінні папери того чи іншого підприємства, не­обхідно мати інформацію про положення підприємства на фо­ндовому ринку.

Такий аналіз здійснюють на підставі системи показників ринкової активності (Market Value Ratios). Ринкові показники є основним фокусом інтересів власників підприємства та його потенційних інвесторів. Головна увага приділяється дохіднос­ті підприємства та тому, як діяльність підприємства впливає на ринкову вартість інвестицій.

Показники ринкової активності розраховують не тільки за даними фінансової звітності, а й за даними фондового ринку.

Основні показники ринкової активності:

  • прибуток на акцію;
  • капіталізована дохідність звичайних акцій (зростання ці­ни акції);