Контрольна робота
4

• CIP – «Перевезення і страхування оплачені до»

D-умови:

• DAF – «Поставлено на кордон»;

• DES – «Поставлено франко-судно»;

• DEQ – «Поставлено франко-причал»;

• DDU – «Поставлено, мито не сплачено»;

• DDP – «Поставлено, мито сплачене»

Правила «Інкотермс» відіграють значну роль при визначенні митної вартості товару в Україні, яка є основою для визначення розміру всіх платежів, які потрібно сплатити при перетині товарами митного кордону України.

Застосування базисних умов поставки товарів у ЗЕД дозволяє не лише дотримуватися вимог чинного законодавства. Але й визначає порядок оподаткування такої операції. Наприклад, при застосуванні базисних умов «EXW – Франко-завод» продавцем не проводиться експорт товару, бо усі витрати і ризики, пов’язані з перевезенням товарів переходять до покупця на підприємстві продавця. Тому така операція оподатковується ПДВ за ставкою 20%, а не за нульовою ставкою як експорт.

Якщо валюта ціни і платежу за умовами договору різні, доцільно зазначати у договорі курс, за яким буде здійснено перерахунок валюти ціни у валюту платежу.

Потрібно пам’ятати про обмеження строків розрахунків при здійсненні ЗЕД та про те, що суми зменшені на комісійну винагороду банка-кореспондента. Валюта розрахунку визначається, виходячи із співвідношення валютного курсу на день підписання договору (контракту).

Особливу увагу потрібно звертати на реєстрацію ЗЕ договорів, помилки в якій можуть призвести до недійсності договору. Конкретний перелік товарів українського походження, договори на експорт яких підлягають реєстрації, встановлюється Міністерством економіки. Митне оформлення товарів, експорт (імпорт) яких підлягає реєстрації, проводиться тільки при наявності картки реєстрації обліку ЗЕ договору. Вона видається в двох примірниках: перший – для митних органів, другий залишається у суб’єкта ЗЕД.