Аналіз розподілу та використання прибутку підприємства на прикладі ВАТ «Гранд Маркет»
16

-         дохід від операційної діяльності: дохід від реалізації товарів, робіт, послуг в розмірі договірної вартості, але не менше ніж сума компенсації отримана в будь-якій формі в т.ч. при зменшенні зобов’язань; дохід банківських установ.

-         інші доходи.

Отримані аванси більше не є доходами в податковому обліку.

Витрати в податковому обліку – це суми будь-яких витрат платника податку матеріальні грошові або нематеріальні форми здійснюваних для впровадження господарської діяльності платника податку в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов’язань внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу. В податковому обліку витрати розподіляються на: операційні витрати; інші витрати. В ПКУ передбачено звільнення від сплати податку на прибуток окремих категорій підприємств та встановлення ставки податку в розмірі 0%. Така пільга почала діяти з 1 січня 2011 року до 1 січня 2016 року. На таку пільгу претендують підприємства, які відповідають одному з критеріїв:

-         утворені після 1 квітня 2011 року;

-         діючих, у яких протягом 3-х послідовних попередніх років дохід не перевищує 3 млн. грн., а середня облікова чисельність працюючих не більше 20 осіб;

-         підприємства, які були зареєстровані платниками єдиного податку до набрання чинності ПКУ, обсяг виручки від реалізації яких за останній рік не більше 1 млн. грн., а середня облікова кількість працівників не більше 50 осіб.

Дана пільга не поширюється на суб’єкти господарювання, які утворені після 01.01.2011 року шляхом реорганізації, приватизації; здійснюють діяльність у сфері розваг, виробництва та продажу підакцизних товарів, ПММ, здійснюють фінансову діяльність, діяльність з обміну валют, ЗЕД (окрім послуг у сфері інформатизації), діяльність у сфері права, б/о, надання послуг підприємцям.