Аналіз розподілу та використання прибутку підприємства на прикладі ВАТ «Гранд Маркет»
43

РОЗДІЛ 3. МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ ЕФЕКТИВНОЇ СТРАТЕГІЇ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ ВАТ «ГРАНД МАРКЕТ»

 

У системі планів, пов’язаних  із виробничою діяльністю підприємств, головне місце посідає планування прибутку. Це планування  визначає необхідний обсяг операційної діяльності підприємства, забезпечує стратегічний його розвиток необхідними фінансовими ресурсами, формує фінансові взаємовідносини підприємства з бюджетом та позабюджетними фондами.

Ефективність управління процесами планування прибутку значною мірою залежить від якості аналізу, реальності виявлених резервів збільшення прибутку, економічного обґрунтування планів (прогнозів) формування та використання прибутку на майбутній період.

Обґрунтування обсягу формування прибутку підприємства на плановий період передбачає, з одного боку, визначення цільової величини прибутку, що забезпечує умови самофінансування підприємства і вирішення стратегічних і тактичних завдань, що стоять перед ним, з другого – розрахунок  можливості отримання прибутку при прогнозному обсязі виробництва, доходу і витрат.

Метод  «CVP»  ( взаємозв’язок витрат, обсягу реалізації та прибутку) дозволяє визначити всі види прибутку.

На першому етапі визначається поріг рентабельності продукції в звітному періоді за формулою:

Умовно-постійні витрати

                            П р.   =     1-частка змінних витрат у виручці    ,   (3.1)

 

Він показує такий обсяг реалізації продукції, який забезпечує повне покриття всіх витрат (змінних та умовно-постійних) та нульовий прибуток, тобто точку беззбитковості.

Для визначення порогу рентабельності необхідно використовувати значення таких показників як сума умовно-постійних  і змінних витрат. За аналізом операційних витрат у розрізі елементів по