Аналіз розподілу та використання прибутку підприємства на прикладі ВАТ «Гранд Маркет»
47

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ

 

Роблячи висновок, перш за все потрібно вказати на очевидну надзвичайно важливу роль прибутку як на рівні окремого підприємства, для якого він є чи не єдиною та достатньою ціллю ведення підприємницької діяльності, так і на макроекономічному рівні, тобто на рівні держави, для якої прибуток підприємств має бути головним джерелом надходження коштів до бюджетів різних рівнів. В кінцевому результаті прибуток підприємств впливає на  фінансове і політичне становище держави та загальний добробут населення країни.

Крім того, варто зазначити, що прибуток досить складне та багатогранне явище. Структура та склад прибутку, які були описані в першому розділі, дають підстави стверджувати, що цій економічній категорії потрібно приділяти багато уваги при управлінні підприємницькою діяльністю, адже прибуток виступає не лише як ціль господарської діяльності, а і як критерій визначення ефективності ведення господарства, стану продуктивності праці, якості продукції. Разом з тим, прибуток здійснює стимулюючий вплив на зміцнення комерційного розрахунку. Важливе значення має не лише наявність прибутку, а і його величина, яка повинна бути достатньою для задоволення усіх потреб підприємства та здійснення видатків для безперешкодного відновлення виробничого процесу. За рахунок прибутку фінансується матеріальне оновлення та вдосконалення виробничих фондів, збільшення фонду заробітної плати. На величину прибутку впливає цілий комплекс макроекономічних та мікроекономічних чинників. Їх вплив дуже складний та суперечливий, проте в умовах становлення ринкової економіки в Україні зниження собівартості продукції та технічне вдосконалення мають носити першочергове значення на шляху максимізації прибутку.

Попри життєво важливе значення прибутку для підприємства, прагнення будь-якими шляхами отримати високий прибуток з ціллю збільшення фонду оплати праці призводить до зростання обсягу грошової маси в обігу, яка не забезпечена товарними ресурсами. Звідси – подальший ріст цін, інфляції,  емісії грошей. Таким чином, абсолютне збільшення прибутку підприємства не завжди об’єктивно відображає підвищення ефективності виробництва в результаті трудових досягнень колективу. Для реальної оцінки рівня прибутковості потрібно користуватися методами комплексного аналізу прибутку за технічними факторами.