Аудит витрат виробництва на прикладі ВАТ «Овруцький молочноконсервний комбінат»
44

Розділ 3. Організація аудиторської перевірки витрат виробництва

3.1. Процедура вибору замовника

 

Я виділила шість критеріїв, за якими можна заздалегідь визначити якість передбачуваної перевірки.

Перш за все підприємство повинно звертати увагу на останні зміни в регулюючому аудит законодавстві. Якщо в минулому році слід насамперед переконатися в тому, що в аудитора є ліцензія, то зараз необхідно поцікавитися членством в одній з саморегулівних організацій аудиторів, включених Мінфіном у їх державний реєстр (його можна знайти на сайті Мінфіну – http://www1.minfin.ru/ru/accounting/reestr_selfreg/). З початку 2010 року ліцензування скасовано, а працювати в сфері аудиту має право тільки ті, хто перебуває в таких СРО. Тому на стадії переговорів з аудиторською організацією (аудитором) необхідно запитати документи, що підтверджують членство в СРО. Це можуть бути сертифікати, повідомлення, інформаційні листи.

Якщо підприємство скористаєтеся послугами аудитора, який не перебуває в СРО, то можуть виникнути проблеми зі списання вартості його послуг в податкові витрати і відрахування ПДВ по них. Більше того, аудиторський висновок буде визнано недійсним.

Не менш важливий і принцип незалежності аудитора (ст. 8 Закону від 30 грудня 2008 р. № 307-ФЗ). Перевіряльники не повинні займати в фірмі – замовника аудиту будь-які посади. Не можуть вони бути і близькими родичами його засновників або працівників. Аудиторська організація не повинна бути заснована замовником його послуг або, навпаки, входити до складу його засновників. Крім того, в обох організацій не можуть бути загальні засновники. Не підходить підприємству аудитор і в тому разі, якщо протягом останніх трьох років він відновлював або вів облік на вашому підприємстві.