Аудит нематеріальних активів на ВАТ «Житомирсортнасiннєовоч»
2

Вступ

 

З розвитком ринкових відносин у складі майна підприємств з'явився новий вид засобів, відмінною рисою яких є відсутність матеріально-натуральної форми – нематеріальні активи.

Головними  завдання організації бухгалтерського обліку нематеріальних активів:

       забезпечення контролю за їхньою наявністю і цілістю з моменту придбання до моменту вибуття;

       правильне і своєчасне числення зносу;

       одержання відомостей для правильного розрахунку податків, що перераховуються в бюджет;

       одержання даних для упорядкування звітності про наявність і спрямування нематеріальних активів.

У сучасних умовах формування повної інформації про господарські процеси практично неможливо без інформації про нематеріальні активи. Даний вид позаоборотних активів уже має повсюдне застосування, і тому, щоб вести бухгалтерський облік в організації відповідно до законодавчих і нормативних актів, необхідно розгляд питань обліку нематеріальних активів. Це і є мета даної курсової роботи.

У ній дається детальна класифікація і структура нематеріальних активів, подана оцінка нематеріальних активів, розглянуті особливості організації аналітичного і синтетичного обліку об'єктів нематеріальних активів. Питання придбання, зносу і вибуття нематеріальних активів  розглянуті в тісному  поєднанні з чинним законодавством. Також приділена увага бухгалтерської звітності підприємства, пов'язаної з організацією обліку нематеріальних активів.

Метою курсової роботи є висвітлення організації аудиту нематеріальних активів. Для досягнення мети потрібно виконати наступні завдання:

       висвітлення економічної сутності необоротних активів;