Аудит нематеріальних активів на ВАТ «Житомирсортнасiннєовоч»
59

На цьому етапі узгоджується із замовником програма перевірки, обсяг робіт, термін аудиту, форма представлення результатів аудиту, рівні відповідальності аудиторської фірми, вартість аудиторських послуг; закріплюються всі ці домовленості між аудиторською фірмою і замовником договором. Після цього готується нормативно-правова база аудиторської перевірки.

Завершується організаційно-методична підготовка аудиту обліку НМА до виїзду на підконтрольне підприємство складанням робочого плану аудитора, де кожний виконавець за виділеним йому керівником бригади об'єктом і строком завершення контролю встановлює проміжні інтервали часу і елементи викуваних робіт.

Такі організаційні процедури виконуються при внутрішньому аудиті, який провадиться на підприємствах вищим органом управління за підпорядковістю.

При перевірці необхідно знати, що характерними особливостями нематеріальних активів є:

˗         відсутність матеріально-речової форми;

˗         використання протягом тривалого періоду (понад один рік);

˗         здатність приносити прибуток дія організації;

˗         високий ступінь ризику щодо можливих прибутків у майбутньому їх використання.

Нематеріальні активи відображаються в обліку і звітності в сумі витрат на придбання, виготовлення і їх доведення до стану, в якому вони придатні до використання о запланованих цілих

Аудитор повинен знати, що відносини, пов'язані зі створенням, правовою охороною і використанням нематеріальних актинів, регулюються Цивільним кодексом України та іншими нормативними актами чинного законодавства

При проведенні перевірки слід також пам'ятати, що нематеріальні об'єкти можуть бути взяті на облік, якщо вони відповідають такими вимогам: