Аудит нематеріальних активів на ВАТ «Житомирсортнасiннєовоч»
29

       складання достовірної звітності на основі первинних документів та бухгалтерських записів, надання її у визначні строки відповідним органом;

       головний бухгалтер разом із керівниками підрозділів повинен контролювати дотримання встановлених правил оформлення приймання та відпустки товарно-матеріальних цінностей, дотримання встановлених правил проведення інвентаризації грошових коштів, основних фондів, товарно-матеріальних цінностей та розрахунків і платіжних обов’язків, законність списання з бухгалтерських балансів нестач, дебіторської заборгованості та інших збитків;

       головний бухгалтер повинен активно брати участь у підготовці заходів, які попереджують появу нестач та незаконне витрачання грошових засобів та товарно-матеріальних цінностей, порушення фінансового і господарського законодавства та інші обов’язки.

 

2.3. Структура активів і пасивів

 

Аналіз фінансового стану – це частина загального аналізу господарської діяльності підприємства, який складається з двох взаємозв'язаних розділів: фінансового та управлінського аналізу.

Цей аналіз здійснюється аналітиками підприємства і ґрунтується на широкій інформаційній базі, включаючи й оперативні дані.

Предметом фінансового аналізу підприємства є його фінансові ресурси, їх формування та використання. Для досягнення основної мети аналізу фінансового стану підприємства – об'єктивної його оцінки та виявлення на цій основі потенційних можливостей підвищення ефективності формування й використання фінансових ресурсів – можуть застосовуватися різні методи аналізу.

Розглянемо більш детально структуру активів балансу ВАТ «Житомирсортнасiннєовоч» за період з 2007-2009 роки (таблиця 2.3.1).