Урожайність зернових культур
2

Вступ

 

Сільське господарство є однією з основних галузей економіки України. На жаль, економічні можливості аграрного сектору України використовується не повністю. Економічні реформи проводяться непослідовно і поки що не забезпечили підвищення ефективності і продуктивності праці.

Однією з першочергових проблем, що стоять перед працівниками агропромислового виробництва є покращення забезпечення населення країни продуктами харчування, особливо рослинного походження.

Зернові культури являються основною рослинною продукцією та мають найбільшу питому вагу в структурі посівних площ і валових зборів сільськогосподарських культур, що пояснюється їх винятковим значенням та різнобічним використанням.

Розвиток зернових культур потребує чіткої економічної оцінки кожного підприємства, яке пов’язане з технологією вирощування зерна, післязбиральної обробки, якості і реалізації зернових.

Урожайність – найважливіший показник, що відображає|відбиває| рівень інтенсифікації сільськогосподарського виробництва. Від правильного планування і прогнозування рівня урожайності сільськогосподарських культур багато в чому залежить якість планового економічного рівня таких економічних категорій, як: собівартість, продуктивність праці, рентабельність і інші економічні показники. Таким чином, урожайність культур в кожному господарстві грає одну з перших ролей, і виробник сільськогосподарської продукції повинен прагнути до постійного підвищення урожайності всіх культур.

Зернові культури грають найважливішу роль серед усіх сільськогосподарських культур, тому темою даного курсового проекту є урожайність зернових культур. Адже, насамперед, це – хліб, продукти харчування і корм для худоби. Отже, головне завдання роботи – дослідити фактори, які впливають н