Міжнародні лізингові операції
3

ВСТУП

 

 

Особливе місце на ринку ділових послуг посідають лізингові компанії, які не тільки готують інвестиційні проекти, але й безпосередньо приймають участь у їх реалізації, забезпечуючи фінансування поставок обладнання. Співвідношення вартості лізингових послуг та вартості обладнання, який поставляється у лізинг (1/20) дає можливість розглядати лізингові відносини як найбільш перспективний сегмент розвитку ринку ділових послуг. Розвиток лізингових відносин, як механізму оновлення основних фондів підприємств, дозволяє використовувати позитивний досвід світової економіки.

 Більшість економічно розвинених країн, прагнучи вийти з економічної кризи, активізували інвестиційну діяльність та рішення проблем різкого підвищення конкурентоспроможності продукції. У зв'язку з цим, використання різноманітних форм економічних відносин, зокрема лізингу, набуває все більшої актуальності для створення умов по залученню капіталу в життєво важливі галузі економіки, раціонального використання фінансових, матеріальних і трудових ресурсів, забезпечення підтримки малого підприємництва. Тому дослідження значення міжнародних лізингових відносин є досить актуальною темою у сучасних умовах[3].

Проблеми розвитку ділових послуг, у тому числі – ринку лізингових послуг, проблеми організації та регулювання лізингу, а також виявлення перспектив розвитку лізингових послуг  привертають увагу багатьох фахівців, про що свід­чить значна кількість наукових публікацій, присвячених цій темі. Серед вітчизняних дослідників проблеми та перспективи розвитку ринку лізингових послуг розглядали Боринець С.Я., Горбатенко О.А., Науменкова С. В., Шелудько В. М.,  Ярошевич Н.Б. та багато інших.

Правові аспекти лізингу знайшли своє відображення в роботах російських вчених Е.Кабатової, Ю.Харитової. А.Іванова, мікроекономіка лізингу розгл