Індивідуальні особливості мислення та критерії розумового розвитку
57

ознак об'єктів до синтетичного їх відображення. Виховання, навчання та розвиток впливають на подальше формування стилю мислення особистості.

4. Експериментально досліджено звязок між стилем мислення дітей та профілем, за яким вони навчаються. Стиль мислення дітей певного профілю не завжди відповідає припущенням. Це може залежати від характеру, амбіцій дітей та їх бажань. При особистому спілкуванні також було з’ясовано, що деякі діти хотіли б навчатися за іншим профілем навчання.

5. Якісно проаналізовано експериментальне дослідження. Підведено підсумки щодо кожного з класів та обговорено можливі покращення роботи вчителів з шкільним психологом.

Оцінюючи роботу можемо сказати, що всі поставлені завдання було виконано.

Мислення - це процес опосередкованого й узагальненого відображення людиною предметів та явищ об'єктивної дійсності в їх істотних зв'язках і відношеннях. Не випадково Р. Декарт говорив: «Я мислю, отже, я іную». Мислення характерне лише живим людським істотам.

Експериментальне дослідження було побудоване на основі теоретичного і в ході експериментального дослідження було спростовано та підтверджено деяк твердження.

У ході проведення першої методики було підтверджено, що більшість учнів філологічного профілю навчання мають синтетичний та ідеалістичний стилі мислення (більшість учнів має синтетичний стиль).

Наполовину правильним виявилося і твердження про те, що учні хіміко-біологічного класу мають аналітичний та прагматичний стилі мислення (більшість учнів має аналітичний та синтетичний стилі).

Не було підтверджено те, що учні гуманітарного профілю мають реалістичниц стиль мислення (більшість учнів має синтетичний стиль мислення).