Методи управління персоналом (на прикладі ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат»)
39

 

ВИСНОВКИ

 

Успіх будь-якого підприємства залежить від багатьох чинників, таких як вирішення фінансових питань, організація виробничого процесу, підбір персоналу, але не менш важливе значення має стиль управління, вибраний керівником.

Від того, чи зможе керівник організувати людей для того, щоб  досягти необхідних результатів і одночасно, аби підлеглі були задоволені своєю роботою, своїм положенням на підприємств, залежить кінцевий результат роботи [5].

Важливим є результат, наскільки підлеглі поважають керівника, готові виконувати з максимальною віддачею його вимоги і реалізувати кінцеву мету діяльності підприємства.

Дуже важливо керівникові правильно оцінити існуючі умови роботи на підприємстві, особливості підібраного персоналу, специфіку поставленого завдання і, грунтуючись на цьому, побудувати свою модель управління.

Неправильна поведінка керівника може дестабілізувати обстановку на підприємстві, перешкодити виконанню поставленого завдання, зробити неможливим створення професійного згуртованого колективу, може привести до стану конфлікту або ж, навпаки, до повної його відсутності, що теж не завжди добре [12].

Важливою щодо ефективності здійснення управління є оптимальна комбінація його окремих частин. Цілі управління й обраний стиль визначають застосуванням певних засобів управління та методів менеджменту.

Ефективному керівництву притаманний високий рівень особистої культури керівника, знання норм міжособистого спілкування і дотримання правил службової етики.

Такий керівник шанобливий до людей, особливо до жінок і досвідчених працівників, терпеливо відноситься до їх потреб, прагнень і запитів, вміє радитися з людьми і довіряє їм, критично оцінює власні досягнення [2].