Проектування мережі 110 кВ ВАТ "Львівобленерго"
28

6 РОЗРАХУНОК КООРДИНАТ УСТАЛЕНИХ РЕЖИМІВ МЕРЕЖІ

 

6.1 Загальні положення і мета розрахунку усталених режимів

 

Основною метою електричного розрахунку мережі є визначення координат режиму, тобто напруг у вузлах, струмів, потужностей на всіх ділянках мережі.

Координати режиму мережі в процесі її експлуатації неперервно змінюються, тому що мають місце неперевні зміни навантаження, може змінюватися і сама схема мережі внаслідок експлуатаційного чи аварійного вимкнення окремих елементів. Тому з метою оцінки умов, у яких будуть працювати споживачі та обладнання мережі, виділяють наступні основні експлуатаційні режими.

Максимальний  режим, що характеризується максималь­ними навантаженнями споживачів. У цьму режимі мають місце максимальні втрати напруги та потужності.

Мінімальний режим, за якого споживачі характери­зуються мінімальним споживанням потужності. Співвідношення між потужностями споживачів у мінімальному і максимальному режимах задано у завданні на проектування коефіцієнтом kмн.

Післяаварійний  режим, який наступає після аварійного вимкнення окремих ліній мережі. За розрахунковий післяаварійний режим приймають найважчий з режимів, який виникає при вмкненнях окремих ліній в період найбільших навантажень мережі. Цей режим характеризується найбільшими втратами потужності та напруги і тому є режимом, за координатами якого перевіряємо правильність проектування мережі з точки зору забезпечення припустимих вдхилень напруги.

Вихідними даними для аналізу усталених режимів мережі є: схема заміщення, навантаження споживачів, потужності джерел живлення та напруги в окремих вузлах.

Схема заміщення мережі (розрахункова схема мережі)  це сукупність схем заміщення окремих елементів, сполучення яких відповідає реальному сполученню