Проектування мережі 110 кВ ВАТ "Львівобленерго"
37

Щоб забезпечити відхилення напруги у споживачів у допустимих межах, в електричних мережах здійснюється регулювання напруги.

Споживачі електричної енергії живляться через розподільчі мережі від шин районних підстанцій, центрів живлення. Регулювання напруги може здійснюватися наступними методами:

- на джерелах енергії;

- впливаючи на втрати напруги в поздовжніх елементах на шляху від джерела до споживача;

- зміною коефіцієнта трансформації силових трансформаторів на живлячих підстанціях.

Регулювання напруги, що забезпечується зміною напруги джерел та центрів живлення називається централізованим. Всі інші види регулювання є локальними (місцевими).

В умовах зустрічного регулювання напруги в центрах живлення доцільно підтримувати напругу (1,051,1)Uном у максимальному режимі і (1,031,05)Uном - у мінімальному. Напруга на шинах СН і НН підстанцій повинна становити:

- у максимальному режимі Umax = 1,08Uном;

- у післяаварійному режимі Uп.а. = 1,05Uном;

- у мінімальному режимі Umіп = 1,03Uном.

 

6.6.1  Комп’ютерний розрахунок, аналіз та планування максимального режиму електричної мережі

 

Основною метою електричного розрахунку мережі є визначення координат режиму, тобто напруг у вузлах, струмів та потужностей на всіх ділянках мережі.

Координати режиму мережі в процесі її експлуатації неперервно змінюються, оскільки мають місце зміни наванта­ження, може змінюватись і сама схема мережі внаслідок експлуатаційного чи аварійного вимкнення окремих елементів.