Проектування мережі 110 кВ ВАТ "Львівобленерго"
32

 

6.3 Вимоги до розрахунків основних режимів електричної мережі

 

Потокорозподіли потужностей на ділянках мережі у вузлових точках розраховуємо для трьох основних режимів: максимального, мінімального та післяаварійного. У звязку з цим для названих режимів складаємо окремі розрахункові схеми і визначаємо розрахункові потужності підстанцій.

Розрахункові схеми мережі для максимального та мінімального режиму однакові за умови, що у мінімальному режимі не виникає необхідності вимкнення окремих малозавантажених ліній з метою зменшення генерування реактивної потужності. З усіх можливих післяаварійних режимів до уваги приймається найважчий, зумовлений вимкненням ліній з найважчими для мережі наслідками за рівнями напруг та передачею потужності у віддалені пункти.

Розрахункові потужності підстанцій у максимальному та післяаварійному режимах визначаються за найбільших навантажень та  трансформаторів з низької та середньої сторін, в мінімальному  за найменших навантажень, що дорівнюють і , де kм.н  вказаний у завданні коефіцієнт мінімального режиму. Для післяаварійного режиму необхідно усунути значення та вимкненої лінії з розрахункових потужностей підстанцій, між якими ця лінія була ввімкнена у максимальному режимі. Необхідно також врахувати ступінь використання номінальної потужності встановлених на окремих підстанціях джерел реактивної потужності в основних режимах роботи мережі.

Напруги у вузлах мережі не повинні виходити за межі допустимих максимальних та мінімальних значень. Для мереж 35  220 кВ допустимі максимальні напруги дорівнюють 1,15Uном. Допустимі мінімальні напруги незалежно від класу напруги мережі можна прийняти рівними 0,9Uном. Якщо напруги у вузлах виходять за межі допустимих значнь, то необхідно вжити заходів щодо їх поліпшення. Найпростішим ефективним вирішенням задачі є встановлення