Психологічні особливості вольової сфери учнів та шляхи її розвитку
2

ЗМІСТ

 

ВСТУП...................................................................................................................3

Розділ 1. ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ПСИХОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ У ШКІЛЬНОМУ ВІЦІ………………………………………………………………………………..8

1.1.Різні підходи до проблеми вольової сфери особистості у наукових джерелах……………………………………………………………………. ……8

 

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ УЧНІВ  ТА ШЛЯХИ ЇЇ РОЗВИТКУ              1

 

 

                                               ВСТУП

Актуальність проблеми.  Дослідження волі в такому віці визначається потребами цілого ряду громадських інститутів, безпосередньо включених в процес формування і виховання членів суспільства. Сім'я, школа, суспільство з кожним роком пред'являють до підростаючого покоління все більш високі морально-етичні, соціально-політичні, ідеологічні вимоги.

Важко уявити собі ту кількість зовнішніх і внутрішніх факторів, які впливають на підростаючу дитину і щоразу змінюють світ її переживань. Далеко не всі діти володіють своїми думками, почуттями і вчинками. [4].

Багато вчених, що досліджують психологію підліткового віку, звертають увагу на переважання у неповнолітніх емоційної сфери над волею, що проявляється, наприклад, в емоційній нестійкості, дратівливості і навіть агресивності. Оскільки життєвий досвід підлітків недостатній, то їм властиве прагнення до самоствердження, до показу своєї самостійності. У колі своїх однолітків вони часто прагнуть затвердити своє положення, показати себе людьми, які знають життя. Таке твердження пов'язане найчастіше з наслідуванням асоціальною форм поведінки (неприйняття виховних заходів).