Розширення асортименту страв за рахунок додавання дикоросдої сировини
9

Жирова тканина складається з кульок жиру, оточених міцними оболонками сполучної тканини. Жир, який відкладається біля внутрішніх органів, називається внутрішнім, у підшкірній клітковині — підшкірним (жиром-сирцем), між м'язовими волокнами — м'язовим жиром. Внутрішньо м'язовий жир робить м'ясо соковитим, ніжним, поліпшує смакові якості і підвищує його харчову цінність.

Кісткова тканина — основа скелета тварин, найміцніша тканина в організмі. Вона складається з особливих клітин, основою яких є осеїн — речовина, яка за своїм складом близька до колагену. За будовою і формою кістки бувають трубчасті (кістки кінцівок), плоскі (кістки лопатки, ребер, таза, черепа), зубчасті (хребці).

Кістки містять жир (до 24%) і екстрактивні речовини, які при варінні переходять у бульйон і надають йому приємного смаку й аромату. Особливо цінні кістки таза і пористі закінчення трубчастих кісток.

Харчова цінність м'яса залежить від кількості і співвідношення білків, жирів, вітамінів, мінеральних речовин, а також ступеня засвоюваності їх організмом людини. Білки м'язової тканини засвоюються на 96%, тваринні жири — на 92,4—97,5%. Енергетична цінність м'яса залежно від виду, вгодованості і віку тварин становить у середньому 377-2046 кДж.

Для виконання даної курсової роботи потрібно розширити асортимент страв з запеченого м’яса за рахунок використання нетрадиційної сировини, в таблиці 1.2. наведена порівняльна характеристика використаної дикорослої сировини в даній курсовій роботі з іншими видами сировини.

 

 

 

 

 

Таблиця 1.2

Порівняльна характеристика шипшини з іншими продуктами

Продукт

Вміст вітамінів, мг %

β-каротин

В1

В2

РР

С

Шипшина (суха)

6,7

0,17

0,84

1,5

1800