Microsoft Access
26

3.3.2.5. Виконання, збереження та друкування запиту

Після створення запиту і встановлення всіх параметрів його необхідно виконати. Для цього клацніть мишкою на кнопці Выполнить (Run) панелі інструментів або виконайте команду Запрос та її опцію Выполнить (Query Þ Run). Запит відбирає дані і відтворює результати в динамічному наборі.

Запити можна зберігати, як і інші об'єкти Access. Коли вікно, що вміщує запит, активізоване, виконайте команду Файл та її опцію Сохранить (File Þ Save) або клацніть мишкою на кнопці Сохранить (Save) панелі інструментів. Якщо запит зберігається вперше, то з'явиться діалогове вікно, в якому необхідно вказати ім'я запиту.

Для друкування результатів роботи запиту необхідно спочатку виконати запит, щоб відтворити результуючий динамічний набір, а потім - команду Файл та її опцію Печать (File Þ Print) або клацнути мишкою на кнопці Печать (Print) панелі інструментів. В діалоговому вікні Печать (Print), що з'явилося, задайте необхідні параметри та клацніть мишкою на кнопці ОК. Цей метод дає змогу отримати простий звіт у табличній формі. Якщо необхідна більш красива форма, збережіть запит і створіть звіт, що базується на даному запиті.

3.3.3. Задання умов

Щоб створити запити, можна використовувати велику кількість умов: для роботи з текстом, числовими величинами, датами або комбінацією типів даних.

3.3.3.1. Використання текстових умов

Імовірно, найпоширенішим видом умов, що включаються в запити, є текстові. При створенні текстової умови в рядокУсловия отбора (Criteria) відповідної графи запиту необхідно ввести рядок тексту, згідно з яким Access буде відбирати записи. Access допускає використання різних способів введення текстових виразів. Можна вводити будь-який з наступних виразів:

Лондон або London

"Лондон" або "London" =Лондон або=London

="Лондон" або =''London''

В текстових умовах можна використовувати оператор Like і символ шаблона (зірочку), яка означає довільну послідовність символів. Наприклад, у рядку Условия отбора (Criteria) поля Назва продукції (NP) можна ввести оператор Like "П*р" для пошуку продукції, назва якої починається з букви П і закінчується буквою р (наприклад, Папір, Принтер).