Організація та управління лізинговими операціями у зовнішньоекономічній діяльності на ПАТ «Райффайзен Лізинг Аваль»
32

Угодами зізнаються дії громадян і юридичних осіб, спрямовані на встановлення, зміну або припинення прав і обов'язків. Кожний учасник угоди приймає на себе певні зобов'язання й дістає певні права. Ці права й зобов'язання сторін закріплюються в договорі. Договір є угода двох або декількох осіб про встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. У договорі закріплюються предмет домовленості, взаємні права й обов'язки осіб, наслідку порушення договору.

Принцип нерозривності договору при зміні власника майна, укладається в тім, що під час дії договору лізингу може відбутися продаж предмета лізингу іншому лізингодавцю, при цьому користування майном зберігається за первісним лізингоодержувачем.

Принцип цілеспрямованості й конкретності заснований на обов'язковому досягненні конкретних господарських цілей, рішенні соціально-економічних завдань, обговорених сторонами лізингової угоди й певних у договорі лізингу.

Принцип платності укладається в тім, що лізингоодержувач вносить певну плату за користування об'єктом лізингу. Лізингові платежі включають:

˗         суму, що відшкодовує повну вартість лізингового майна;

˗         суму, що оплачується лізингодавцю як відсоток за наданий кредит для придбання майна за договором лізингу;

˗         комісійна винагорода лізингодавцю;

˗         суму страхових платежів за договором страхування об'єкта лізингу;

˗         інші витрати лізингодавця, передбачені договором лізингу [22].

Принцип відокремлення права користування майном від власника – при лізингу власність на предмет оренди зберігається за лізингодавцем, а клієнт здобуває його лише в тимчасове користування, тобто право користування майном відокремлюється від права володіння. По закінченню угоди лізингове майно може бути викуплено клієнтом по залишковій вартості.