Організація та управління лізинговими операціями у зовнішньоекономічній діяльності на ПАТ «Райффайзен Лізинг Аваль»
43

РОЗДІЛ 3

 

ПРОБЛЕМИ Й МЕТОДИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ

 

3.1. Необхідність лізингових відносин для розвитку національної економіки

 

 

Економічна ситуація, що склалася в Україні, створює сприятливі умови для розвитку лізингових відносин. Передумовами цих відносин є: більша потреба у відновленні виробничих потужностей, криза неплатежів, погіршення збуту продукції, спад виробництва. У національній економіці створилася така ситуація, коли, з одного боку, має місце й підтримується гострий недолік фінансових коштів і низька платоспроможність всіх категорій споживачів при імпорті споживчих товарів, що виріс, що обумовило низький сукупний попит на товари вітчизняного виробництва і його обсяг. З іншого боку, має місце зниження надходжень у бюджет і, відповідно, підвищений рівень податків із супутньої цьому «придушенням» виробництва, розширенням «тіньової економіки» і зростаючим «відливом» коштів зі сфери банківського обігу.

З огляду на, що основною й безпосередньою причиною спаду виробництва є зниження сукупного попиту, головною метою заходів цього напрямку повинне бути плавне, але досить інтенсивне його підвищення на продукцію вітчизняних підприємств.

Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже початої справи потрібні визначені витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, устаткування можна двома способами - придбати або узяти під оренду. Придбання тих або інших потужностей можливо тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або одержить довгостроковий кредит у банку. Більшість суб'єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть не виділити кошти для інвестицій, не взяти в кредит, тому що не здатні забезпечити його заставою, а при інших умовах банки кредитів не надають.