Організація та управління лізинговими операціями у зовнішньоекономічній діяльності на ПАТ «Райффайзен Лізинг Аваль»
46

Таким чином, для держави фінансове заохочення лізингу є коштами стимулювання продажу нової техніки, постійного прискорення поновлення виробничих фондів, інтенсифікації розвитку національної економіки й підвищення її конкурентоздатності на світовому ринку.

 

3.2.  Використання досвіду зарубіжних країн для розвитку лізингових відносин в Україні

 

Міжнародний лізинг стає одним з найбільших та швидко зростаючих джерел впровадження капітальних інвестицій як у промислових розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Лізинг є пільговою галуззю інвестиційної діяльності й особливим видом фінансування. Як система фінансування, лізинг використовує елементи орендних відносин, кредитного фінансування, розрахунки по довгостроковим зобов‘язанням та інші фінансові механізми. Крім того, лізинг – це особливий вид інвестиційної діяльності. Він став ефективним фактором інтенсивного розвитку національних економік західних країн, підвищення їх конкурентоздатності на світовому ринку, лізинг стимулює експортну діяльність національних виробників, прискорює оборотність капіталу, підвищує ліквідність підприємств. В більшості промислових розвинених країн лізинг став невіддільною частиною економічної структури. Для  швидкого та ефективного розвитку міжнародного лізингу в Україні необхідно використовувати та аналізувати іноземний досвід.                                                                        

Світовий загальний обсяг міжнародних лізингових операцій в усьому світі оцінюється приблизно в $18-20 млрд. на рік , що становить 3% світового експорту-імпорту техніки. А загальний обсяг лізингових операцій в світі становить приблизно $400 млрд.