Організація та управління лізинговими операціями у зовнішньоекономічній діяльності на ПАТ «Райффайзен Лізинг Аваль»
50

ВИСНОВКИ

 

Перспективи лізингових операцій в Україні, у тому числі і міжнародних, вже не є предметом дискусії. Гострий дефіцит інвестиційних ресурсів у підприємств та підприємців разом з бурхливим розвитком деяких галузей (виробництво  продуктів харчування, послуги та ін.) створюють для лізингу в Україні потенційно дуже сприятливі умови. Крім того, для багатьох товаровиробників лізинг сьогодні є одним з найважливіших засобів збуту.

Лізинг має високий потенціал економічного співробітництва із зарубіжними країнами, у зв‘язку з цим міжнародний лізинг здобуває все більше розповсюдження.

Справа в тому, що значна частка лізингових контрактів приходиться на міжнародний лізинг. І якщо для українських компаній відсутність спеціальної законодавчої бази не є серйозною перепоною, то крупні лізингові фірми Заходу готові працювати на ринку України лише після прийняття потребних нормативних документів.

На закінчення варто ще раз підкреслити, що лізинг не є дешевою заміною кредиту. Існують певні переваги фінансування встаткування основних коштів, але навички кредитування й оцінка фінансових потоків виявляється настільки ж критичними, як при незабезпеченому кредиті. Іншими словами пропадає основний привабливий момент для лізингоодержувачів (зокрема для малого бізнесу), що укладається в тім, щоб почати справа без достатніх коштів, але з високоефективним  проектом, тому що й при лізингу банки вимагають надання застави (об'єкт лізингової угоди може являти цінність для проекту, але не мати ліквідність у тій мері, щоб покрити витрати банку).

Таким чином, лізинг став ефективним інструментом обслуговування інвестиційних проектів «своїх» клієнтів банку. Але потенціал лізингу в Україні дуже великий і державою й лізинговими компаніями пророблена величезна робота.