Власні імена у складі фразеологізмів оціночної номінації англійської мови
18

Coney Island. Часто вони входять до складу офіційної назви, але зазвичай відсутні в більш побутовому варіанті: New York (City). По-друге, позначення денотату може входити до топоніма як псевдо морфема: Kingstown, Peterborough. По-третє, існують морфеми, що специфікують денотат, але не називають його прямо [11, 127]. В англійській мові його функцію виконує закінчення, наприклад -ton, -field, -bridge, -shire, -burg, -land та інші. Крім того, понятійний компонент значення топонімів прагне до додаткового лексичного наповнення в мовленні. потенційно безмежна кількість можливих географічних назв, а також різна ступінь їх значення для суспільства призводять до того, що мовний статус різних груп топонімів відрізняється один від одного.

  •             Етноніми.

Етноніми складають особливий розряд історичної лексики; це назви різноманітних видів етнічних общин: націй, народів, племен і т.д. У складі етнонімів виділяють автоетноніми – самоназви народів та племен та аллоетноніми – назви, дані їм іншими народами [11, 127].

Як правило, етноніми співвідносяться з назвами країни чи області, що була чи є  заселена певним етносом. До етнонімів близькі назви жителів, що утворюються від різноманітних типів топонімів. Будучи особливим різновидом термінів етноніми не входять до ономастичної лексики й не виділяються як її особливий розряд [11, 128].

Таким чином, характер власної назви визначається багатьма факторами: географічним середовищем (впливає на топоніми, етноніми, астроніми та ін.), культурою народу та релігією (впливає на теоніми та антропоніми), історією народу (впливає на категорії онімів), соціальним середовищем та його змінами (мода на імена, зміни їх складу, поява нових імен та моделей).

Усі власні назви в мові даного народу, що називають будь-які реальні, гіпотетичні та фантастичні об’єкти є ономастичним простором, що являє собою безперервний ряд змінних типів [10, 73]. Ці типи утворюють ономастичні поля. Назви суміжних полів тісно взаємопов’язані.