Організація обслуговування бенкету – чаю на 18 осіб за матеріалами кафе
9

присутності на бенкеті великої кількість учасників з декількома столами - окремий центральний стіл.

Меблі, що рекомендуються - невеликі круглі або овальні столи (також можна використовувати столи прямокутної і квадратної форми), стільці (м’які і напівм’які), крісла, напівкрісла, дивани.

Чайний стіл ставлять в центрі залу або розміщують з врахуванням його конфігурації і розставляння меблів, піклуючись при цьому про створення зручності для гостей. Якщо в залі ставлять декілька чайних столів, то між ними має бути забезпечений вільний прохід, як для гостей, так і для офіціантів. Окрім основних чайних столів при необхідності можна поставити підсобний стіл офіціантів.

У меню бенкету в основному включають борошняні кондитерські вироби (калачі, пироги, торти, тістечка, бісквіти, кекси, печиво), цукерки, солодкі горішки, мигдаль, всілякі фрукти і ягоди, суфле, креми, муси, самбуки, збиті вершки. Із спиртних напоїв пропонують десертні напівсолодкі і напівсухі вина, лікери, коньяки.

На бенкеті, влаштованому в честь якого-небудь ювілею, може бути подане шампанське. Холодні закуски на чайний стіл подавати не рекомендується.

Якщо число гостей більше восьми, можна накрити декілька окремих столиків (по 4-10 чоловік за кожним).

Столи накривають скатертинами і серветками ніжних кольорів і відтінків.

Круглий стіл накривають однією спеціально зшитою скатертиною. Можна використовувати і звичайні, накладаючи їх одна на одну і підвертаючи кути, які низько звисають.

Для бенкету-чаю використовують красивий чайний посуд, десертні тарілки, десертні і фруктові набори, кришталеві чарки, келихи, розетки, вазочки для варення, вази для квітів, фруктів, кондитерських виробів.