Управління прибутковістю та рентабельністю підприємств хлібопекарської промисловості (на прикладі ВАТ "Галицький хлібозавод")
47

        Вся продукція випікається згідно з рецептурами і “Технологічними умовами”, розробленими і затвердженими “Укрхлібпромом” та “Украгро-стандартом”.

        Хлібозавод працює у дві зміни тривалістю 12 годин, у виробництві задіяні 2 печі. Продукція реалізується в торговельній мережі міста та 30-40 % її щоденно вивозиться за межі району. Якість готової продукції контролюється виробничо-технологічною лабораторією підприємства, райсанепідемслужбою, Держстандартом, відділом у справах захисту споживачів.

        У своїй діяльності підприємство використовує різноманітні матеріально-технічні ресурси. Коло основних постачальників сировини є досить стабільним, а саме: Київський млин завод, Київський завод продовольчих товарів, Новоград-Волинський комбінат хлібопродуктів, бази МТЗ агропромислового комплексу м. Київ, агрофірма “Астра” м. Новоград-Волинський, РВПП “Ласт” м. Віниця, ПП “Новіков С.Л.” м. Бердичі. Підприємство намагається працювати з тими партнерами, які забезпечують умови постачання за мінімальних витрат.

        На випічку хліба щомісячно в середньому витрачається 200 тонн борошна. 38 % потреби в борошні забезпечується за рахунок борошна власного виробництва. Лише млин підприємства потужністю 15 тонн зерна за добу дозволяє повністю забезпечувати потребу в пшеничному борошні (він розрахований лише на переробку пшениці). Борошно власного виробництва дещо дешевше, ніж привізне, бо лише на традиційних транспортних витратах товариство економить чимало коштів. Крім того це дає змогу підприємству переробляти зерно колективних сільськогосподарських підприємств району, інших хлібозаводів та особистих підсобних господарств. Основними видами сировини для виробництва хлібобулочних та кондитерських виробів, крім борошна, є: олія, маргарин, масло сіль, дріжджі.

        В цілому підприємство працює стабільно, дбає про якість, асортимент хлібобулочних та кондитерських виробів, їхню конкурентоспроможність. Середньооблікова чисельність персоналу зменшується за рахунок автоматизації обладнання. Збільшується власний капітал і фондоозброєність, що дають позитивний результат підприємству.