Оцінка ефективності міжнародного інвестиційного проекту
25

4) план і стратегія маркетингу;

5) виробничий план;

6) організаційно-юридичний план, управління та організація, капітал та юридична форма фірми;

7) фінансовий план;

8) оцінка і страхування ризику. [9, 10]

Одним із найважливіших розділів бізнес-плану є фінансовий план. Його готують одним із останніх і при його розробці використовуються дані маркетингового і виробничого плану. Даний розділ має узагальнити матеріали попередніх розділів і представити їх у вартісному вираженні. До цього розділу мають бути підготовлені такі документи:

- прогноз обсягу продажу;

- баланс грошових надходжень і витрат;

- графік досягнення беззбитковості;

- баланс прибутку і його розподіл.

Структура фінансового плану визначається фінансовим цілями і стратегією фірми. В загальному випадку фінансовий план включає прогнози діяльності компанії, які складаються з трьох основних фінансових форм: звіту про прибутки і збитки, балансу і звіту про фінансові потоки. Крім того, фінансовий план може містити додаткові фінансові форми, наприклад бюджети і зведені таблиці коефіцієнтів. Вибір форм зумовлюється вимогами міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. В бізнес-план інвестиційного проекту прийнято включати інформацію про обсяги необхідного фінансування, строки його надання, запропоновану юридичну форму залучення капіталу. [16]

Фінансовий план складається в кілька етапів:

1 етап – прогноз обсягів реалізації

На даному етапі визначаються приблизні обсяги та вартість реалізації продукції чи послуг на відповідних ринках для кожного року. Для кожного з ринків збуту розраховується загальний обсяг реалізації.

2 етап – розрахунок затрат на реалізацію товарів чи послуг.