Оцінка ефективності міжнародного інвестиційного проекту
29

8 етап – опис джерел фінансування

На даному етапі необхідно визначити джерела формування ресурсів (за рахунок власних чи залучених коштів); політика розподілу прибутку після сплати податків (частка прибутку, направленого в фонд накопичення та частка дивідендів); заходи контролю за платежами споживачів; фінансова політика відносно страхування кредиторів; критерії оцінки ефективності (способи і критерії використання інвестицій); способи страхування (використання спеціальних методів регулювання платежів). [1, 6, 16,18]

 

2.2 Прості методи оцінки ефективності інвестицій

 

Розробка фінансового плану інвестиційного проекту повинна включати розрахунки ряду показників ефективності інвестицій. Нині склалася ситуація невизначеності і розбіжностей у застосуванні методів оцінки економічної ефективності інвестицій. Використання традиційної методики, яка передбачає розрахунок строку окупності і рентабельності інвестицій, поступово звужується. Це пов’язано з деякими її недоліками, основним з яких є часткове врахування фактора часу, оскільки прибуток не дисконтується, а приймається як стабільний протягом наступних років. Також до недоліків старої методики можна віднести складність і певну умовність приведення альтернативних варіантів технічного чи організаційного рішення до порівнянного виду, якщо ці варіанти істотно відрізняються обсягами виробництва, якістю і асортиментом продукції, вартістю інвестиційних ресурсів та ін.

В той же час не можна не згадати і переваги статичних методів. До них в першу чергу слід віднести доступність і вірогідність вихідних даних, простоту розрахунків, відсутність потреби у прогнозуванні поточних витрат, цін, прибутку, строку дії проекту. Також позитивними сторонами цієї методики є можливість визначення абсолютної ефективності загальної суми інвестицій якого-небудь окремо взятого проекту та можливість оцінки порівняльної ефективності будь-якої кількості альтернативних проектів і вибору з них найбільш ефективного.