Міжнародна економічна діяльність України
526

Метою проекту є запровадження заходів для контролю за епідемією туберкульозу та СНІД в Україні. Компонент контролю за епідемією туберкульозу буде спрямований на впровадження стратегії DOTS (короткий курс лікування під безпосереднім наглядом) в Україні. Компонент контролю за епідемією ВІЛ/СНІД включатиме субкомпоненти, спрямовані на: підвищення обізнаності населення стосовно загрози епідемії; роботу з групами ризику з попередження ВІЛ/СНІД; діяльність з попередження поширення ВІЛ/СНІД; поліпшення лікування та підтримку людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Можливості для участі НУО

У рамках компоненту контролю за епідемією ВІЛ/СНІД НУО будуть використовуватися для надання послуг для людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, а також для впровадження різних програм запобігання епідемії на регіональному рівні.

Фонд соціальних інвестицій

Сума: 30 млн дол. США. Дата затвердження Радою директорів: грудень 2001 р.

Мета проекту — поліпшити умови життя найбідніших верств населення; розширити права територіальних громад і найменш захищених груп населення стосовно вирішення соціальних проблем; забезпечити підтримку реформ у сфері соціального захисту, охорони здоров’я та освіти за допомогою створення моделей, спрямованих на адресність і якість відповідних послуг.

Можливості для участі НУО

НУО та місцеві організації матимуть змогу брати участь у впровадженні таких напрямків проекту: поліпшення якості послуг у сфері освіти та первинної медичної допомоги в селах і малих містах; надання сучасних соціальних послуг місцевим громадам і поліпшення якості комунальних послуг.

Позика з муніципального розвитку

Сума: 150 млн дол. США. Дата затвердження Радою директорів: 2001 фінансовий рік.

Мета проекту — розвиток, на рівні місцевих органів влади (муніципалітетів), спроможності кращого управління й виконання заходів, спрямованих на відновлення інфраструктури за умов економного використання наявних коштів. При цьому братимуться до уваги пріоритети, визначені самими муніципалітетами в їхніх планах розвитку. Проект також спрямовано на підвищення потенціалу місцевих органів влади у галузі фінансового управління.

Можливості для участі НУО

Надання допомоги муніципалітетам у розробленні муніципальних бізнес-планів.

· ДОСЛІДЖЕННЯ, ІНША НЕКРЕДИТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Програма «Голос громадськості» (2000—2003 рр.)

Програмою «Голос громадськості» Світовий банк започаткував нове покоління програм в Україні, спрямованих на розвиток громадянського суспільства. Мета цієї програми — розбудова доброчесності на муніципальному рівні через посилення впливу груп громадян, які вимагають ефективнішого управління та більш якісних послуг, а також сприяння створенню громадських організацій, що вчасно й адекватно реагують на дії місцевої влади. Це — пілотна програма, яка охоплює три міста в Україні: Тернопіль, Івано-Франківськ та Чугуїв. Зараз здійснюються соціологічні дослідження з метою оцінити якість державних послуг та надати можливість НУО, групам громадян, представникам муніципалітетів використовувати інформацію та здійснювати інтерактивний діалог щодо поліпшення якості послуг та системи управління у цих містах.

Можливості для участі НУО

Цей проект упроваджується неурядовими організаціями. Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) є головним упроваджуючим агентством, що співпрацює з багатьма місцевими НУО у пілотних містах. МЦПД підтримує ініціативи місцевих НУО, спрямовані на розширення участі громадськості у процесі прийняття рішень, здійснення громадських слухань, соціологічних досліджень, навчання.

Навчальна мережа глобального розвитку (2000—2003 рр.)

Основна мета проекту — допомогти у створенні та зміцненні адміністративно-інституційного потенціалу в Україні.

(а) Київ з іншими містами України та (б) Україну з осередками знань, досвіду і навчання в усьому світі; цього можна досягти встановленням найсучаснішого навчального обладнання, безпосередньо сполученого з подібним обладнанням, установленим в інших містах, включаючи Світовий банк. За допомогою центру НМГР учасники проекту матимуть можливість доступу до курсів, семінарів і дискусій, запропонованих різноманітними глобальними ресурсами, пов’язаними між собою через інтерактивне відео, електронні класи, супутниковий зв’язок та мережу Інтернет.

Можливості для участі НУО

Роль НУО в цьому проекті полягає у підтримці середовища дистанційного навчання через допомогу створення і забезпечення його змістовності, участі у процесі поширення знань у межах України завдяки створенню обласних і місцевих навчальних центрів і відповідній співпраці з місцевими владними структурами й донорськими установами.