Міжнародна економічна діяльність України
546
Підтримка процесу економічних перетворень в Україні

51. ЄС допоможе Україні здійснювати процес економічного реформування через посилення впливу консультацій з питань економічної політики, у тому числі й через діалог на високому рівні, в рамках УПС, задля під-
тримки розвитку сучасної, ліберальної ринкової економіки.

52. ЄС готове надавати технічну допомогу на підтримку соціально-економічних реформ в Україні за тієї умови, що Україна вживе заходів, спрямованих на створення необхідних умов, які уможливлять реформи. Союз вивчить можливість надання технічної допомоги Україні, маючи
на меті:

·  підтримку розвитку прозорої та стабільної правової, нормативної та інституційної бази в Україні, призначеної для підтримки зростання економічної діяльності, та внутрішніх і іноземних інвестицій. Комісія, у співробітництві з країнами-членами та іншими компетентними органами, складе звіт щодо цієї ініціативи до грудня 2000 р.;

·  підтримку невпинного наближення українського законодавства до законодавства ЄС та його застосування, зокрема в таких галузях, як конкурентна політика, фінансові послуги, стандартизація та сертифікація, фіскальна політика, а також зайнятість і права інтелектуальної власності. Для цього Комісії пропонується внести відповідні пропозиції до червня 2000 р.;

·  підтримку розвитку системи охорони здоров’я, зокрема поінформованості та освіти в галузі охорони здоров’я з метою обмеження поширення заразних хвороб. Комісія у співробітництві з країнами-членами та іншими компетентними органами складе звіт щодо цієї ініціативи до червня 2001 р.

53. Країни-члени розглянуть засоби допомоги Україні в:

·  підтримці розвитку цілеспрямованої системи соціального забезпечення, зокрема систем соціальної допомоги та пенсійного забезпечення;

·  підтримці соціального діалогу, дотриманні та виконанні стандартів у галузі праці Міжнародної організації праці, зокрема семи основних стандартів у галузі праці. Що стосується ратифікації та застосування законодавства у галузі зайнятості, особлива увага приділятиметься статевій рівності.

Співпраця зі зміцнення стабільності та безпеки в Європі

54. ЄС розгляне шляхи придання співпраці з Україною в галузі стабільності та безпеки в Європі більшої послідовності, гнучкості та змістовності.

Співпраця в галузі охорони навколишнього середовища, енергетики та ядерної безпеки

55. Співтовариство готове підтримати зусилля спеціальної Робочої групи, створеної для того, щоб підтримати органи влади України в їхніх зусиллях, спрямованих на реформування енергетичної галузі.

56. Підтримка Співтовариства Плану дій «Великої сімки» передбачає фінансування короткострокових удосконалень у галузі безпеки в Чорнобилі через Рахунок ядерної безпеки, що його веде Європейський банк реконструкції та розвитку, до закриття, виведення з експлуатації, усунення соціальних наслідків закриття, участь у Плані реалізації об’єкта «Укриття» та фінансуванні замінюючих засобів відповідно до попередніх зобов’язань, які компенсують втрату Україною енергогенеруючих потужностей, за умови успішного виконання всіх діагностичних процедур, включаючи зайняття узгодженої позиції стосовно умов позики, а також формулювання угоди про надання позики й гарантійної угоди за умови, що Україна буде додержуватися своїх зобов’язань щодо реалізації Меморандуму про взаєморозуміння 1995 р.

57. ЄС намагатиметься підтримувати Україну в її зусиллях, спрямованих на послаблення шкідливого впливу екологічної ситуації в Україні на здоров’я населення, що особливо стосується якості питної води, очищення стічних вод, збору та захоронення відходів, а також забруднення повітря. ЄС підтримає інституційну реформу комунальних служб, відповідальних за екологічні послуги, та інші проекти технічної допомоги й інвестиції в охорону навколишнього середовища.

58. Наступна конференція «Навколишнє середовище для Європи» відбудеться у вересні 2002 р. в Києві й дасть можливість поліпшити поінформованість України з екологічних питань. Країни-члени та Комісія розглянуть можливість надання технічної допомоги/підтримки Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки в підготовці та плануванні цієї конференції.

Підтримка інтеграції України в європейську та світову економіку

59. ЄС залишається готовим зберігати та, за необхідності, розширювати обсяги своєї підтримки зусиллям України, спрямованим на виконання вимог до вступу до ВТО. Особливу увагу буде приділено усуненню перешкод торгівлі та інвестиціям в Україні, починаючи зі скасування заходів у галузі торгівлі, несумісних з УПС та вимогами ВТО.

60. ЄС вивчить обставини, які поряд зі вступом до ВТО могли б дозволити заснувати в майбутньому зону вільної торгівлі між ЄС та Україною, що передбачено Ст. 4 УПС. Поточна робота зі складення спільного техніко-економічного обґрунтування зони вільної торгівлі надасть важливі дані для оцінювання становища.

61. Комісія вивчить шляхи поглиблення діалогу з питань інвестицій з Україною в рамках Підкомітету з питань торгівлі та інвестицій і подасть Раді звіт до червня 2000 р.

Співпраця в галузі юстиції та внутрішніх справ

62. З огляду на процес розширення Союзу, що триває, та враховуючи те, що положення України, яка є важливою транзитною країною, створює канал переливу через кордони значних обсягів нелегальної діяльності, ЄС та Україна мають особливу заінтересованість у посиленні співпраці в галузі юстиції та внутрішніх справ. ЄС пропонує зосередити свої зусилля, маючи на меті:

·  оцінку обсягу нелегальної імміграції через Україну. Країни-члени разом із Комісією проведуть аналіз сильних і слабких сторін, можливостей та ризиків наявних механізмів боротьби з цими проблемами до кінця 2000 р.; там, де буде виявлено слабкі місця, ЄС розгляне можливість ужиття заходів до виправлення ситуації;

·  поліпшення співробітництва щодо прийняття назад власних громадян, осіб без громадянства та громадян третіх країн, включаючи укладення угоди з прийняття назад;