Міжнародна економічна діяльність України
579

А.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Продавець зобов’язаний укласти за свої кошти договір перевезення товару до названої пристані в названому порту призначення. Якщо спеціальна пристань не вказана або не визначена практикою подібного роду поставок, продавець може обрати найбільш придатну для нього пристань у названому порту призначення.
б) Договір страхування
Немає зобов’язань.

Б.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Немає зобов’язань.
б) Договір страхування
Немає зобов’язань.

Продовження дод. 19

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.4. Поставка
Продавець зобов’язаний надати товар
в розпорядження покупця на приста-
ні відповідно до статті А.3а) в узгоджену дату або в межах узгодженого терміну.

Б.4. Прийняття поставки
Покупець зобов’язаний прийняти товар одразу після його поставки відповідно до статті А.4.

А.5. Перехід ризиків
Продавець зобов’язаний поставити товар з урахуванням застережень статті Б.5 і взяти на себе всі ризики втрати або пошкодження товару до моменту його поставки відповідно до статті А.4.

Б.5. Перехід ризиків
Покупець зобов’язаний брати на себе всі ризики втрати або пошкодження товару з моменту його поставки відповідно до статті А.4.
Покупець зобов’язаний — у разі невиконання ним зобов’язання дати пові-
домлення відповідно до статті Б.7 — взяти на себе всі ризики втрати або пошкодження товару з моменту закінчення узгодженої дати або узгодженого терміну поставки. Умовою, однак, є відпо-
відність товару вимогам договору. Це означає, що товар має бути належним чином ідентифікованим, тобто відповідно уособлений або в інший спосіб визначений як товар, що є предметом даного договору.

А.6. Розподіл витрат
Продавець зобов’язаний, з урахуванням застережень статті Б.6:
— у доповнення до витрат, які випливають із статті А.3а), брати на себе всі витрати, пов’язані з товаром до моменту поставки його на пристань відповідно до статті А.4;
— сплатити, якщо це вимагатиметься, всі витрати, пов’язані з виконанням митної формальності, а також інші податки, мито та інші збори, що підлягають оплаті під час експорту товару і його транзитного перевезення через треті країни до його поставки відповідно до статті А.4.

Б.6. Розподіл витрат
Покупець зобов’язаний:
— брати на себе всі витрати, пов’язані з товаром, з моменту його поставки відповідно до статті А.4, у тому числі всі витрати, пов’язані зі зберіганням товару в порту до його подальшого транспортування або з розміщенням на складі чи терміналі;
— брати на себе всі додаткові витрати, які виникли внаслідок невиконання ним зобов’язання прийняти товар після того, як останній був наданий у його розпорядження відповідно до статті Б.7. Умовою, однак, є відповідність товару вимогам договору. Це означає, що товар має бути належним чином ідентифікований, тобто відповідно уособлений або в інший спосіб визначений як товар, що є предметом даного договору;
— сплатити, якщо це вимагатиметься, всі податки, мито та інші збори, а також витрати на виконання митних формальностей, що підлягають оплаті під час імпорту товару і для його подальшого тран­спортування.

Продовження дод. 19

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.7. Повідомлення покупця
Продавець зобов’язаний повідомити належним чином покупця про передбачувану дату прибуття вказаного судна відповідно до статті А.4, а також направити покупцеві інші повідомлення, потрібні йому для вжиття необхідних заходів для прийняття поставки товару.

Б.7. Повідомлення продавця
Покупець зобов’язаний, якщо він має право визначити дату поставки товару у межах обумовленого терміну і/або пункт прийняття поставки в названому порту призначення, належним чином повідомити про це продавця.

А.8. Докази поставки, транспортні документи або еквівалентні електронні повідомлення
Продавець зобов’язаний надати покупцеві за свої кошти делівері-ордер і/або звичайний транспортний документ (наприклад, оборотний коносамент, необоротну морську накладну, доказ про перевезення внутрішнім водним транспортом або накладну змішаного перевезення), щоб дати покупцеві можливість прийняти поставки товару і вилучити його з пристані.
Якщо продавець і покупець домовилися про використання засобів електронного зв’язку, згадані вище документи можуть бути замінені еквівалентними електронними повідомленнями (EDI).

Б.8. Докази поставки, транспортні документи або еквівалентні електронні повідомлення
Покупець зобов’язаний прийняти делівері-ордер або транспортний документ відповідно до статті А.8.