Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
15

Також піктограми міцно влаштувалися в комп'ютерних технологіях. На піктограмах засновано піктографічне меню (icon menu), навігаційний інтерфейс, умовні зображення інформаційних об’єктів або операцій. Вибір і активізація піктограми забезпечує доступ до повного зображення. Жодна програма, робочий стіл комп’ютера, файл не обходитися без ікон-піктограм. Таким чином, примітивний силует об’єкту, виконаний зазвичай графічним способом, може записати подію, вираження або об’єкт.

Функціями будь-яких комунікацій, у тому числі і засобів візуальних комунікацій, є: інформаційна (передача інформації); експресивна (здатність передавати не лише сенс, але і давати оцінку інформації); прагматична (здатність передавати комунікаційну установку, яка надає певну дію одержувачу) [40].

Також треба зазначити, що візуальні комунікації повинні не просто запам’ятовуватися глядачеві і викликати в його душі відгук, вони повинні взаємодіяти з ним на різних рівнях, проникати на глибину сприйняття.

Дизайн візуальних комунікацій має бути продуманий до дрібниць. Від того, навіщо він потрібний і як використовуватиметься, залежить подальша робота дизайнера. Наприклад, дивлячись на знаки дорожнього руху, можна визначити їх відношення до певної групи: застережливі, такі, що забороняють та інформативні. Для кожної групи є певний формат. Дизайн застережливих знаків вписаний в червоний трикутник, а ось що забороняють – в коло. Сині прямокутники і круги містять інформативні і приписуючи знаки [10].

При миттєвому погляді ми вже маємо уявлення про те, чого чекати на дорозі. Навіть людина, що не знає правил дорожнього руху, зможе зрозуміти сенс зображення на знаку. Тому, дизайн піктографічних знаків повинен відповідати поставленому завданню.

Отже можна сказати, що візуальні комунікації служать засобом спілкування. Це сила, яка стимулює продажі будь – якого споживчого продукту. Піктографічні знаки повинні викликати в людини інтерес і емоції.