Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
35

н спектру наприклад: червоний, помаранчевий, жовтий, і контрастні (теплі та холодні). Той або інший колір «привласнюється» людиною об'єктам в процесі їх зорового сприйняття. Сприйняття кольору може частково змінюватися залежно від психофізіологічного стану спостерігача, наприклад посилюватися в небезпечних ситуаціях зменшуватися при втомі. Різні колірні відчуття викликають різнозабарвлені предмети, їх різноосвітлені ділянки, а також джерело світла. Колір впливає на фізіологічні процеси людини і на його психологічний стан. Знаючи особливості кожного кольору можна сформувати певний образ, викликати певні емоції, асоціації.

Також треба зазначити, що при розробці будь якої візуальної комунікації для кращого сприйняття потрібно використовувати не більше трьох кольорів. У нашому випадку при розробці піктографічних знаків були використанні такі кольори як: темно-охристий C 31; M 60; Y 100; K 18, жовтий C 13; M 48; Y 100; K 1 та чорний C 75; M 68; Y 67; K 40.

Жовтий життєрадісний колір, який сприяє вирішенню завдань і проблем. Він стимулює мозок, викликає збудливу напругу, привертає увагу. Цей колір викликає асоціації пов’язані з прагненням до незалежності, розширення горизонту знань, це колір навчання, кмітливості, точності мислення. Жовтий найяскравіший колір спектру. Він вельми гнучкий і легко поєднується з охристим та чорним кольорами.

Охристий, як і коричневий це колір стабільності, стійкості у прагненнях.

Чорний це колір зосередження. У чистому вигляді, він використовується досить рідко, тому що може викликати негативні емоції. Зазвичай його поєднують з більш теплими і яскравими кольорами для надання більшої контрастності. Чорний колір є класичним та незамінним при створенні чітких форм і ліній [39].