Аудит заробітної плати
49

- відповідність ставок прибуткового податку, які застосовувалися, чинному законодавству;

-    правильність інших утримань iз нарахованої оплати праці.

3 метою проведення такої перевірки відбирають необхідну кількість аналітичних рахунків по розрахунках з оплати праці й проводять перевірку всіх питань нарахування оплати праці й утримань з неї. Аудитор сам, на власний ризик, робить вибірку аналітичних рахунків, а також визначається з періодом перевірки (місяць, квартал, рік).

При перевірці правильності нарахування оплати праці відрядно аудитор установлює, як оформлені первинні документи (наряди, маршрутні листки та ін.), чи пра­вильно застосовані норми i розцінки, чи є підписи посадових oci6, чи заповнені вci реквізити, чи немає необумовлених виправлень. Особлива увага приділяється розрахункам відрядного заробітку за бригадною формою оплати праці, правильностi перенесення підсумкових сум працівників до розрахунково-платіжнихних відомо­стей. Доцільно перевірити, чи немає випадків повторного нарахування сум на раніше оплачені наряди.

При пepeвipцi нарахування погодинної оплати до уваги беруть відпрацьований час, норми i розцінки за відпрацьований час згідно з виконуваною роботого.

При пepeвipцi правильності виплат, що розраховуються виходячи з середньої заpo6iтнoї плати до уваги беруть: щорічну відпустку; додаткові відпустки на навчання; додаткові відпустки працівникам, які мають дітей; творчу відпустку; компенсацію за невикористану відпустку; виплати за час виконання державних  і громадських обовязків та інші види виплат, визначені Порядком № 100 п. та Постановою № 1266.

Для суб'єкта господарювання оплата праці є елементом витрат, що впливає на результативність діяльності, а для держави — об'єктом оподаткування.

На наступному етапі аудитор повинен перевірити розрахунки суб'єкта господарювання із соціальними фондами.