Аналіз діяльності автотранспортного підприємства та існуючої організації перевезень пасажирів
49

до основних законодавчих актів про охорону праці : Закон України «Про   охорону праці » , «Про охорону здоров'я», «Про колективні договори і уго­ди», «Про               загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасно­го випадку на               виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату               працездатності», «Про відпустки », «Про страхування », «Про пожеж­ну безпеку               , Кодекс законів України про працю та інші.

Існують також законодавчі акти, що стосуються автомобільного транс­порту : Закон України «Про дорожній рух », Закон України «Про автомобіль­ний транспорт ».

До нормативно - правових актів з охорони праці належать правила, но­рми,регламенти, положення, стандарти, інструкції. В системі автомобільного транспорту це насамперед :Правила охорони праці на автомобільному транс­порті ( ДНАОП 0.00-1.28-97); Правила обліку дорожньо - транспортних при­год ;Правила державної реєстрації та обліку транспортних засобів; Правила проведення державного технічного огляду автомобілів автобусів, мототранспорту та причепів; Положення про порядок видачі посвідчень водіїв та допу­ску громадян для керування транспортними засобами; Правила надання пос­луг пасажирського автомобільного транспорту (Постанова Кабінету Мініст­рів від 18.02.1997 №176 ); Порядок і умови організації перевезень пасажирів і багажу автомобільним транспортом ( затверджено Наказом Міністерства Транспорту України від 21.01.1998 №21 ).

Керівництво роботою з охорони праці на підприємстві покладається на його власника. Для організації роботи з охорони праці на підприємстві ство­рена служба охорони праці та безпеки дорожнього руху. Усі працівники при прийнятті на роботу і в процесі роботи повинні проходити навчання та ін­структаж з питань охорони праці згідно з Типовим