Аналіз діяльності автотранспортного підприємства та існуючої організації перевезень пасажирів
58

З метою забезпечення максимальної безпеки руху, з огляду на напру­женість і відповідальність роботи, водію автобуса необхідно створити зруч­ності, що забезпечують меншу стомлюваність.

У кабіну водія, якщо вона відділена від пасажирського приміщення ку- ва, що ж не обов'язкова , не повинна проникати відпрацьовані гази чи пари палива і мастил.

Вентиляція й опалення кабіни водія повинні забезпечувати необхідну чистому повітря і постійну температуру біля 20 град, незалежно від часу року і тривалості роботи двигуна автобуса

Розташування приладів на щитку, а також різних важелів керування, включаючи пристрій для відкривання і закривання дверей, повинні забезпе­чувати можливість зручного користування без додаткової фізичної сили.

На щитку повинні бути прилади, що забезпечують постійний контроль за режимом двигуна, роботою генератора і масляного насоса, роботою агрегатів і за тиском повітря в шинах.

Необхідно, щоб скляна частина перегородки мала штору для запобіган­ня проникнення уночі світла із салону у відділення двигуна.

 

4.5 Пожежна безпека.

 

Технічний стан дорожніх транспортних засобів повинен відповідати вимогам стандартів, Правил пожежної безпеки України, Правил дорожнього руху, Правил технічної експлуатації підприємств - виробників, реєстрацій­них документів та іншої нормативної документації. Дорожні транспортні за­соби повинні оснащуватися вогнегасниками відповідно до Постанови Кабі­нету Міністрів України від 08.10.97 № 1128 «Про забезпечення транспортних засобів первинними засобами пожежогасіння».