Вплив національного соціокультурного середовища на діяльність міжнародних компаній
13

1.3 Методи вивчення соціально-культурного середовища зарубіжних країн

 

 

При вирішенні питання про ділових відносинах з тієї або іншою країною, варто враховувати в першу чергу основні чотири чинники:

-           ставлення до закупівель із-за кордону;

-           політична стабільність;

-           валютні обмеження (іноді уряди блокують власну валюту або забороняють її переведення в іншу країну), коливання обмінних курсів валют;

-           державний апарат (ефективність системи допомоги іноземним компаніям із боку приймаючого їх держави, наявність ефективної митної служби, досить повної ринкової інформації та інші фактори, що сприяють підприємницької діяльності).

Варто зазначити, що міжнародне правове середовище виступає одним з найбільш складних для вивчення елементів міжнародного середовища маркетингу. Так, варто знати правову інфраструктуру, що цікавить держави, як вона впливає на діяльність компанії на ринку, як співвідноситься з правовим законодавством в країні походження компанії, а також враховувати вимоги міжнародного права;

Що стосується соціально-культурного середовища, варто зазначити, що в кожної країни свої звичаї, правила і заборони. Продавцю треба з'ясувати, як сприймає закордонний споживач ті або інші товари і як він користується ними.

Здебільшого для аналізу соціально-культурного середовища в маркетингових цілях застосовуються в основному три методи: порівняльний, ідентифікаційний, критеріальний.