Вплив національного соціокультурного середовища на діяльність міжнародних компаній
5

РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ЧИННИКА МІЖНАРОДНОГО МАКРОСЕРЕДОВИЩА

1.1 Визначення сутності та структури дослідження міжнародного соціально-культурного середовища

 

 

В першу чергу в рамках дослідження сутності міжнародного соціально-культурного середовища варто звернути увагу на тлумачення соціального в межах феномена культури. Так, дана складова пов'язана з висвітленням проблеми співвідношення ідеального та матеріального. Ідеальне являє собою свідоме ставлення до інтересів, потреб, мотивації, це диспозиція перед дією. В свою чергу матеріальне являє собою результати дії в об'єктивованій формі. В той же час, соціологія розглядає діяльність як особливу форму активності, що спрямована на вдосконалення світу. Стимулом діяльності можуть бути духовні блага, духовне виробництво або інші вияви суб'єктивної творчості. Головною змістовою рисою культурної діяльності виступає розпредмечування (освоювання досвіду минулих поколінь) та опредмечування (створення нових цінностей та предметів). Так, все життя суспільства виступає безперервним ланцюгом учинків та дій. Щодо цього варто розрізняти такі категорії, як «поведінка» і «дія».

Соціальна поведінка являє собою форму діяльності, реакція здебільшого ситуативного характеру на соціальне середовище, дію іншого суспільства.

При цьому соціальна дія являє собою спосіб вирішення соціальних проблем і суперечностей, акція, до якої вдається суб'єкта метою забезпечення у такій соціальній ситуації необхідних змін, для задоволення своїх потреб, досягнення цілей.