Інтелектуальні ресурси України
20

високотехнологічної продукції, висококваліфікованих послуг, наукової продукції тощо. Вкладення у людський капітал забезпечує формування інтелектуального капіталу. Грані розмежування між цими видами капіталу не завжди помітні, адже їм притаманна спільна функція — створення, генерування, закріплення і поширення знань, інформації як головних атрибутів інноваційного розвитку економіки [27 c.5].

Рис. 2.2. Рівень вищої кваліфікації працівників в промислоості за 2013 рік [22]

 

Основними джерелами фінансування науково-дослідних робіт, які сприяють продукуванню знань та їхній трансформації у матеріальне виробництво, є Державний бюджет, держзамовлення, замовлення підприємств, іноземні інвестиції. Позабюджетне фінансування характеризується високою часткою в ньому приватного підприємницького сектора (31 %), на відміну від державного, який у 6 разів менший.

Сьогодні досягли успіху держави, які не володіють багатими природними ресурсами, натомість мають добре розвинену освіту і науку, потужний людський капітал. У постіндустріальному суспільстві на перший план виходять інтелектуальні фактори економічного зростання у вигляді інноваційного капіталу, інтелектуального