Інтелектуальні ресурси України
34

орієнтованої на гармонізовану триєдину мету «користь носія інтелекту користь організації, в якій він працює – користь суспільства, в якому функціонує організація». Саме таким шляхом людські ресурси будуть приносити відчутну користь українським підприємствам та організаціям, якщо українські керівники навчаться ними управляти, спрямовувати та надихати

Також необхідна  для  забезпечення  розвитку  економіки  подальша  підприємницька  професійна  спеціалізація  та  перепідготовка  кадрів  у  наукових  і  навчальних  центрах, на спеціальних курсах, які будуть  оснащені з  урахуванням технологічної специфіки.

На інтелектуалізацію трудових ресурсів впливають і соціальні чинники, а саме: скорочення тривалості робочого тижня, збільшення кількості нових робочих місць і рівня зайнятості населення, поліпшенні умов праці та побуту, стану довкілля, безпеки життя, досконаліші методи праці, які стають достатньо перспективними для забезпечення зростання ефективності діяльності підприємства. Постійне вдосконалення методів праці забезпечить стан робочих місць та підвищенні кваліфікації кадрів, узагальненні  та  використанні  нагромадженого  на  інших  підприємствах  позитивного досвіду У наш час розмір заробітної плати встановлюється зазвичай з урахуванням загальної професійно-кваліфікаційної підготовки людини, але вона повинна пов’язуватися із внесками працівника у розвиток підприємства. Усе це вказує на те, що існує рух від економіки робочої сили до економіки сили інтелекту, що означає: в суспільстві знання виступають головним фактором виробництва. Саме інтелектуалізація праці, виступаючи глобальною характеристикою сучасного розвитку  виробничих сил  і виробничих відносин, має визначати основні параметри, зміст та напрямки інтеграції нашої країни в новий світовий економічний  простір.  За  принципом  –  головне  –  не  технологія,  не  автоматизація,  а людина.