Міжнародна економічна діяльність України
566

А.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Продавець зобов’язаний укласти за свої кошти на звичайних умовах договір перевезення товару до вказаного порту призначення за звичайним судноплавним маршрутом на морському (або на відповідному для внутрішнього водного тран­спорту) судні такого типу, який звичайно використовується для перевезення товару, аналогічного товару, вказаному в договорі купівлі-продажу.
б) Договір страхування
Продавець зобов’язаний забезпечити за свої кошти — як це передбачено в договорі купівлі-продажу — страхування вантажу на умовах, що дають змогу покупцеві або іншій особі, що володіє стра­ховим полісом, звернутися безпосередньо до страхувальника, а також надати покупцеві страховий поліс або інший до­каз страхового покриття.
Страхування має бути здійснене у страхувальника або в страховій компанії, що користуються доброю репутацією, і, якщо немає спеціальних угод про проти-
лежне, то страхування має бути зроблено відповідно до мінімального покриття згідно з умовами Інституту з розроблення вантажних термінів (Institute Cargo Clau­ses) (Об’єднання лондонських страхувальників (Institute of London Underwriters)) або будь-якого подібного збірника договірних статей. Тривалість страхового покриття має відповідати статтям Б.4 і Б.5. На вимогу покупця і за його рахунок продавець зобов’язаний зробити страхування від військових ризиків, страйків, заколотів та інших цивільних заворушень, якщо це можливо. Страхування повинно покривати як мінімум перед-
бачену в договорі купівлі-продажу ціну плюс 10  % (тобто 110  %) і має бути укладено у валюті договору купівлі-про­дажу.

Б.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Немає зобов’язань.
б) Договір страхування
Немає зобов’язань.

А.4. Поставка
Продавець зобов’язаний завантажити товар на борт судна в порту відвантаження в установлену дату або в межах обумовленого терміну.

Б.4. Прийняття поставки
Покупець зобов’язаний прийняти поставку товару відповідно до статті А.4 й отримати товар від перевізника в названому порту призначення.

Продовження дод. 19

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.5. Перехід ризиків
Продавець зобов’язаний, з урахуванням застережень статті Б.5, взяти на себе всі ризики втрати або пошкодження товару до моменту переходу товару через поручні судна в порту відвантаження.

Б.5. Перехід ризиків
Покупець зобов’язаний брати на себе всі ризики втрати або пошкодження товару з моменту переходу товару через поручні судна в порту відвантаження.
Покупець зобов’язаний — у разі невиконання ним зобов’язання дати повідомлення відповідно до статті Б.7 — взяти на себе всі ризики втрати або пошкодження товару з моменту закінчення установленої дати або дати закінчення обумовленого терміну відвантаження. Умовою, однак, є відповідність товару вимогам договору. Це означає, що товар має бути належним чином ідентифікованим, тобто відповідно уособленим або в інший спосіб визначений як товар, що є предметом даного договору.

А.6. Розподіл витрат
Продавець зобов’язаний, з урахуванням застережень статті Б.6.:
— узяти на себе всі витрати, пов’язані з товаром, до моменту його поставки відповідно до статті А.4;
— сплатити фрахт і всі витрати відповідно до статті А.3а), у тому числі витрати на завантаження товару на борт судна;
— нести витрати, пов’язані з придбанням страхування відповідно до статті А.3б);
— сплатити будь-які витрати на розвантаження товару в обумовленому порту розвантаження, які згідно з договором перевезення покладаються на продавця;
— сплатити, якщо це вимагається, всі витрати, пов’язані з виконанням митної формальності для експорту, як і інше мито, податки й інші збори, що підлягають оплаті під час експорту товару і пов’язані з його транзитним перевезенням через треті країни у випадках, коли витрати, згідно з договором перевезення, покладаються на продавця.

Б.6. Розподіл витрат
Покупець зобов’язаний, з урахуванням застережень статті А.3а):
— узяти на себе всі витрати, пов’язані з товаром, з моменту його поставки відповідно до статті А.4;

— узяти на себе всі витрати і збори, пов’язані з товаром під час його транзитного перевезення до прибуття в порт призначення, за винятком випадків, коли такі витрати згідно з договором перевезення покладаються на продавця,

— сплатити витрати на відвантаження товару, включаючи витрати на оплату ліхтерних і причальних зборів, за винятком випадків, коли вони, згідно з договором перевезення, покладаються на продавця,

— узяти на себе всі додаткові витрати, пов’язані з невиконанням ним зобов’я­зання дати повідомлення відповідно до статті Б.7 з установленої дати або із закінчення обумовленого терміну для поставки. Умовою, однак, є відповідність товару вимогам договору. Це означає, що товар має бути належним чином ідентифікований, тобто відповідно уособлений або в інший спосіб визначений як товар, що є предметом даного договору,
— сплатити, якщо це вимагатиметься, все мито, податки й інші збори, а також витрати на виконання митних формальностей, що підлягають оплаті під час імпорту товару й, у разі необхідності, для його транзитного перевезення через треті країни, якщо вони не покладаються на продавця під час оформлення договору перевезення.