Міжнародна економічна діяльність України
567

А.6. Розподіл витрат
Продавець зобов’язаний, з урахуванням застережень статті Б.6.:
— узяти на себе всі витрати, пов’язані з товаром, до моменту його поставки відповідно до статті А.4;
— сплатити фрахт і всі витрати відповідно до статті А.3а), у тому числі витрати на завантаження товару на борт судна;
— нести витрати, пов’язані з придбанням страхування відповідно до статті А.3б);
— сплатити будь-які витрати на розвантаження товару в обумовленому порту розвантаження, які згідно з договором перевезення покладаються на продавця;
— сплатити, якщо це вимагається, всі витрати, пов’язані з виконанням митної формальності для експорту, як і інше мито, податки й інші збори, що підлягають оплаті під час експорту товару і пов’язані з його транзитним перевезенням через треті країни у випадках, коли витрати, згідно з договором перевезення, покладаються на продавця.

Б.6. Розподіл витрат
Покупець зобов’язаний, з урахуванням застережень статті А.3а):
— узяти на себе всі витрати, пов’язані з товаром, з моменту його поставки відповідно до статті А.4;

— узяти на себе всі витрати і збори, пов’язані з товаром під час його транзитного перевезення до прибуття в порт призначення, за винятком випадків, коли такі витрати згідно з договором перевезення покладаються на продавця,

— сплатити витрати на відвантаження товару, включаючи витрати на оплату ліхтерних і причальних зборів, за винятком випадків, коли вони, згідно з договором перевезення, покладаються на продавця,

— узяти на себе всі додаткові витрати, пов’язані з невиконанням ним зобов’я­зання дати повідомлення відповідно до статті Б.7 з установленої дати або із закінчення обумовленого терміну для поставки. Умовою, однак, є відповідність товару вимогам договору. Це означає, що товар має бути належним чином ідентифікований, тобто відповідно уособлений або в інший спосіб визначений як товар, що є предметом даного договору,
— сплатити, якщо це вимагатиметься, все мито, податки й інші збори, а також витрати на виконання митних формальностей, що підлягають оплаті під час імпорту товару й, у разі необхідності, для його транзитного перевезення через треті країни, якщо вони не покладаються на продавця під час оформлення договору перевезення.

Продовження дод. 19

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.7. Повідомлення покупця
Продавець зобов’язаний сповістити покупця належним чином про те, що товар поставлений відповідно до статті А.4, а також направити покупцеві будь-яке інше повідомлення, яке потрібне йому для вжиття необхідних заходів для отримання товару.

Б.7. Повідомлення продавця
Якщо покупець має право визначити термін, протягом якого товар має бути відвантажений, і/або порт призначення, він зобов’язаний належним чином сповістити про це продавця.

А.8. Докази поставки, транспортні документи або еквівалентні електронні повідомлення
Продавець зобов’язаний негайно надати покупцеві за свої кошти звичайний тран­спортний документ, виписаний для узгодженого порту призначення.
Цей документ (наприклад, оборотний коносамент, необоротна морська накладна, доказ про перевезення внутрішнім водним транспортом) повинен поширювати свою дію на проданий товар, бути датованим у межах терміну, узгодженого для відвантаження товару, надавати покупцеві можливість отримати товар від перевізника в порту призначення або (якщо не обумовлене інше) продати товар третій особі під час транзитного перевезення шляхом передавального напису (оборотний коносамент) або повідомивши про це перевізника.
Якщо оформляється кілька оригіналів тран­спортного документа, покупцеві має бути переданий повний комплект оригіналів.
Якщо продавець і покупець домовилися про використання засобів електронного зв’язку, згадані вище документи можуть бути замінені еквівалентними електронними повідомленнями (EDI).

Б.8. Докази поставки, транспортні документи або еквівалентні електронні повідомлення
Покупець зобов’язаний прийняти передбачений статтею А.8 транспортний документ, якщо він відповідає умовам контракту купівлі-продажу.

А.9. Перевірка — упаковка — маркірування
Продавець зобов’язаний брати на себе витрати, пов’язані з перевіркою товару (наприклад, перевіркою якості, розмірів, ваги, кількості), необхідною для поставки товару відповідно до статті А.4. Продавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити упаковку (за винятком випадків, коли в даній галузі торгівлі заведено відправляти обумовлений контрактом товар без упаковки), необхідну для перевезення товару, що ним організується. Упаковка має бути маркірована належним чином.

Б.9. Огляд товару
Покупець зобов’язаний брати на себе витрати, пов’язані з будь-яким оглядом товару перед завантаженням за винятком випадків, коли такий огляд вимагається законодавством країни експорту.

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.10. Інші обов’язки
Продавець зобов’язаний на прохання покупця сприяти останньому за його рахунок і на його ризик в отриманні будь-яких документів або еквівалентних їм електронних повідомлень (крім названих у статті А.8), що видаються або що використовуються в країні відправлення і/або в країні походження товару і можуть знадобитися покупцеві для імпорту товару або, у разі необхідності, для його транзитного перевезення через тре­ті країни.
Продавець зобов’язаний забезпечити по­купця на його вимогу всією інформа-
цією, необхідною для здійснення страхування.

Б.10. Інші обов’язки
Покупець зобов’язаний брати на себе всі витрати й оплачувати збори, пов’язані з отриманням документів або еквівалентних їм електронних повідомлень, як це передбачене в статті А.10, а також відшкодувати витрати продавця, пов’язані
з наданням ним допомоги покупцеві.
Покупець зобов’язаний забезпечити продавця на його вимогу інформацією, необхідною для здійснення страхування.