Інформаційні системи і технології в обліку
79

Експорт/імпорт документів передбачає три основні формати файлів: текстовий, текстовий із розділювачами і DBF. При цьому можливий запис кожного з документів у окремий файл або складання реєстру документів в одному файлі. Файли формуються системою з урахуванням заданої користувачем послідовності та форматів файлів. Текстові файли формуються на основі розробленого користувачем шаблону.

Функції меню «= Н виконують налаштування операцій експорту/імпорту платіжних документів. За допомогою функцій меню «Операції» здійснюється експорт/імпорт документів, а також перегляд протоколу цих операцій.

Рис. 10.5. Структура модуля «Клієнт-Банк»

Налаштування структури та формату файлів, які підлягають експорту/імпорту, полягає в заданні:

¨  формату файлів (текстовий, DBF, текст із розділювачам);

¨  типу документів, що обробляються;

¨  шаблону назви файлу, який може мати лічильник номера, дату й час;

¨  переліку полів платіжного документа;

¨  каталога на диску, в який уміщуватимуться файли з експортованими документами для відправки в банк, або каталог, із якого будуть узяті файли, що надійшли з банку.

Таке налаштування виконується для кожного типу документів окремо. Для одного й того самого типу документів можна сформувати кілька налаштувань.

Контроль операцій експорту/імпорту здійснюється за допомогою протоколу, в якому для кожної операції наводиться перелік її відправлених та отриманих документів. Обов’язково в протоколі відображається дата, час і характеристика файла, а для кожного документа — дата, сума та контрагент. Із протоколу видно, на якій стадії оброблення знаходиться той чи інший документ, тобто у «статусі» інформації відзначається, чи експорт/імпорт відбувся успішно, чи була якась помилка.

1.  Характеристика комплексу задач з обліку фінансово-розрахункових операцій в умовах автоматизованого оброб­лення даних.

2.  Організація та ведення інформаційної бази з обліку фінансово-розрахункових операцій. Характеристика вхідної, нормативно-довідкової та вихідної інформації.

3.  Технологічний процес оброблення інформації.

4.  Взаємозв’язок комплексу задач обліку фінансово-розрахункових операцій з іншими ділянками обліку та підсистемами управлінської інформаційної системи підприємства.

5.  Розкрити особливості автоматизованого обслуговування операцій із безготівковими грошовими коштами підприємства й отримання форм звітності.

6.  Схарактеризуйте особливості використання системи «Клієнт-Банк» на підприємстві.