Конкурентоспроможність персоналу
41

РОЗДІЛ 3
РОЗРОБЛЕННЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ТА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ДП «ОВРУЦЬКИЙ СПЕЦЛІСГОСП»

3.1 Підвищення конкурентоспроможності персоналу як засіб досягнення конкурентних переваг

 

 

В сучасних умовах головним ресурсом конкурентоспроможності компанії стає конкурентоспроможність персоналу, обумовлена в першу чергу ефективністю системи безперервного навчання персоналу. Проблема конкурентоспроможності працівника на внутрішньому і зовнішньому ринку праці – це проблема індивідуальної гнучкості та вміння грамотно управляти своїми конкурентними перевагами.

До підвищення конкурентоспроможності персоналу мають прагнути і самі працівники, і організація, в якій вони працюють Розвиток навиків і кваліфікації, набуття досвіду роботи відбувається об’єктивно і змінити можна тільки термін перебігу цього процесу. Тому для підвищення конкурентоспроможності працівник має прагнути розширювати свої знання і кваліфікацію як у цій, так і в інших сферах діяльності.

Зміна конкурентоспроможності персоналу визначається низкою факторів, для управління якими необхідна відповідна система. При формуванні цієї системи слід враховувати і розвивати такі найважливіші елементи соціально-економічної системи підприємства:

- уявлення та базові цінності персоналу, пов'язані з необхідністю забезпечення безпеки та ефективності робіт;

- відносини, зв'язки та взаємодію персоналу, що забезпечують отримання результатів, підвищують конкурентоспроможність підприємства.[9, 18]