Інформаційні технології (Практичні роботи)
27

Натисніть на них і спостерігайте за змінами подання інформації  в активному вікні власної папки.

15.       Дослідіть кнопки панелі інструментів для впорядкування
файлів За іменем, За розширенням, За обсягом, За датою.

Натисніть на них і спостерігайте за змінами розташування назв піктограм у вікні.

16.       Створіть у власній папці папку з назвою Звіт4. Активізуйте в одному з вікон робочий диск, знайдіть і від­крийте власну папку. Для створення нової папки натисніть на клавішу F7 на клавіатурі чи клацніть на її кнопці (F7 СоздДир) у вікні. Введіть назву Звіт4 і натисніть на кнопку ОК.

17.       Знайдіть і відкрийте папку А1 і скопіюйте її вміст у папку Звіт4.

Спочатку у сусідньому вікні відкрийте папку Звіт4. Файли в А1 виокремлюють клацанням миші з натисненою клавішею Ctrl або клавішею Insert. Копіювання — F5.

18.       Перемістіть вміст А1 в В2.

Переміщення — F6.

19.       У папці Звіт4 створіть ще текстовий документ, давши йому назву Звіт, з текстом-відповіддю на одне будь-яке контрольне запитання.

Спочатку активізуйте папку Звіт4, виконайте Shift-F4 для ви­клику редактора Notepad вперше. Набравши текст, не забудьте закрити вікно текстового документа зі збереженням.

20.       Зархівуйте файли у папці Звіт4 одним із доступних про­
грамі ТС архіваторів. Спочатку файли об'єднайте у групу.
Архів помістіть у папці Звіт4.

Архів — це файл, в який у стисненому вигляді поміщають інші файли. Детальніше архіви вивчатимемо в роботі № 5. Варто, щоб у сусідньому вікні була відкрита та ж сама папка Звіт4. У цьому разі архів поміщатиметься сюди автоматично. Виберіть групу файлів =>  Файли => Архівувати (pack) файли =>  виберіть архіватор Zip, Rar тощо => Змініть назву архіву із зазначенням шляху або погодьтеся з тою, що запропонує програма у діалоговому вікні, якщо папка Звіт4 була відкрита заздалегідь => ОК. Перепишіть у звіт назву файлу-архіву і його обсяг. Куди програма помістила файл-архів?

21.       Відшукайте файл-архів (візуально, за іменем чи датою створення) і перемістіть його у власну папку.

22.       Розархівуйте архів у власну папку.

Корисно, щоб в обох вікнах була відкрита власна папка. Виберіть файл-архів => Файли =>  Розархівувати (unpack) файли => Зазначте шлях до власної папки, наприклад D:\ME-15\Прізви-ще, або погодьтеся з тим, що запропонує програма => ОК. Куди програма помістила розархівовані файли?

23.       Вилучіть файл-архів.

Виберіть назву файлу і натисніть клавішу Delete або F8.

24.       Запустіть програму Провідник і продемонструйте викла­дачеві структуру і вміст власної папки.

25.       Після закінчення роботи закрийте всі вікна.

Висновки

Програма Провідник — це найзручніший засіб виконання дій над папками та файлами, зокрема, методом перетягування піктограм з правого вікна на піктограму папки у лівому вікні.

Програма Total Commander — це аналог відомої віддавна програми Norton Commander (NC). Вона стане у пригоді тим, хто має досвід роботи з NC, або тим, кому до вподоби робота з дво-

віконним інтерфейсом.

З набуттям практичних навичок роботи в Windows поступово переходьте до постійного користування програмою Провідник.

Рис. 14. До звіту.

Якщо хід роботи виконано прави­льно, власна папка повинна містити набір піктограм, папку Звіт4 з набором піктограм, папки Провідник, Коман­дир. Папка Провідник має містити по­рожні папки А1 і А2, а папка Коман­дир — порожню папку В1 і папку В2 з набором піктограм (рис. 14).

Звіт має містити відповіді на запитання з

пунктів 2, 6,10,11,13, 20, 22.