Інформаційні технології (Практичні роботи)
45

Практична робота №3. MS Word. Майстри і шаблони.

Мета

Уміти використовувати майстри і шаблони для створення стандартних документів: календарів, листів, резюме тощо.

План

1. Майстри календарів, листів та резюме.

2. Шаблони стандартні та власні.

Теоретичні відомості

1. Майстри календарів, листів та резюме. Ділова переписка — це невід'ємний елемент у практичній роботі багатьох людей. Діловий лист чи неформальний лист до друзів або родичів можна написати вручну, а можна за допомогою майстра листів чи вико­ристати шаблони (стандартний лист, сучасний, вишуканий).

Майстри у Windows — це програми з розширенням назви wiz, які призначені для спрощення, автоматизації та унаочнення процесів виконання низки стандартних дій. У MS Word є велика кількість майстрів, за допомогою яких можна створити календар на один чи декілька місяців, діловий лист, факсимільний доку­мент, звіт, порядок денний наради, резюме тощо.

Під час роботи майстра на екрані послідовно виникають декілька вікон із запитаннями до користувача відповідно до теми створюваного документа. Перейти до наступного вікна можна за допомогою кнопки Далі. Щоб повернутися до попереднього і внести деякі зміни у відповіді, потрібно натиснути на кнопку Назад. На останньому етапі натискають на кнопку ГОТОВО і отримують потрібний документ. Оздоблення і форматування такого документа можна не змінювати, а можна продовжити роботу над його удосконаленням вручну.

Під час створення календаря потрібно вибрати його стиль (строгий, стандартний, вишуканий), орієнтацію (книжкову чи альбом), наявність рисунка (так, ні) і діапазон дат.

Значно більше даних слід задати, працюючи з майстром листів: вигляд дати написання, стиль листа, адресу адресата, адресу відправника, форму звертання, форму прощання тощо. Зверніть увагу, що адреси, дата та інші елементи листа будуть розташовані на бланку так, як це прийнято в Америці. У східній Європі ділові листи оформляють дещо інакше (див. хід роботи).

Резюме — це сучасно оформлена згідно зі світовими стан­дартами автобіографія з даними про навчання, професійні навич­ки, особисті уподобання чи хобі. Його готують з метою пошуку роботи чи вступу у навчальний заклад тощо. Резюме відрізня­ється від автобіографії формою подання даних. Форма подання особистих даних у резюме є строго визначена і її слід дотри­муватися. Є декілька видів шаблонів резюме, але найбільші мож­ливості для створення резюме надає майстер резюме.

Майстер резюме дає змогу не лише змінити заголовки деяких пунктів, але й структуру резюме. Можна вибрати стиль резюме (стандартний, сучасний, вишуканий), тип (звичайне, хронологічне, функціональне, професійне), задати структуру адреси і особистих даних, вибрати із запропонованого списку стандартні пункти, додаткові стандартні пункти, створити нестандартні пункти, упорядкувати пункти.

2. Шаблони стандартні та власні. Шаблон — це файл у форматі dot, який призначений для створення типових файлів у форматі doc і містить деяку інформацію, що незмінно вико­ристовуватиметься у багатьох документах користувача. Є велика кількість шаблонів листів, факсів, звітів, різних бланків тощо. З-поміж них найкориснішими є шаблони для створення резюме.