Інформаційні технології (Практичні роботи)
31

живуть у бут-секторах дискет. Однак у сучасних комп'ютерах, що не завантажуються з дисет та ігнорують бут-сектор, ця не­безпека менш актуальна.

Головні ознаки вірусного зараження: 1) уповільнення роботи програм; 2) зменшення обсягу доступної оперативної пам'яті; 3) «падіння» операційної системи; 4) виникнення різноманітних відео- чи звукових ефектів; 5) самовимикання чи самоперезаван-таження комп'ютера з втратою поточних даних; 6) збільшення обсягів виконуваних файлів; 7) поява нових файлів; 8) втрата паролів доступу до мережі чи інших ресурсів; 9) віддалене втручання в систему сторонніх осіб, тобто втрата конфіден­ційності, тощо.

Головні засоби профілактики зараження: перевіряти диске­ти, які побували на чужих комп'ютерах антивірусними програ­мами і не відкривати незнайомих файлів, отриманих через мере­жу; періодично сканувати файлову структуру антивірусними сканерами і вмикати антивірусні монітори під час роботи з чужими файлами та дискетами. Для цього є такі пакети анти-вірусного захисту: AVP, Dr. Web (рис. 16), PC-cillin, McAfee Total Virus Defence, Norton Antivirus.

Рис. 16. Програма Dr. Web готова сканувати диск D:.

Сканування файлової структури може бути тривалим, тому його рекомендують виконувати за певним розкладом із застосу­ванням засобів призначення завдань. Ці програми ефективно захищають комп'ютер за умови регулярного поновлення корис­тувачем через Інтернет баз зі штампами (зразками) вірусів, які використовують програми під час роботи.

Власникам комп'ютерів, під'єднаних до мережі, зокрема провайдерам і банкам, слід остерігатися також хакерських атак.

; їх можна запобігти, використовуючи найновіші ліцензовані програмні засоби, які постійно підтримують і удосконалюють фірми-розробники, що гарантують або 100% безпеку, або при­наймні швидке реагування з метою усунення можливих небез­пек. Прикладом такого засобу є другий сервісний пакет SP2 з передовими технологіями безпеки, який використовують для оновлення ОС MS Windows XP.

Хід роботи

1.     У власній папці створіть папку Звіт5 і наповніть її шістьма
ярликами.

Використайте для цього вміст папки Звіт4 з попередньої роботи чи іншої папки.

2.     Зархівуйте папку Звіт5 командою Відправити у Стиснену
Zip-папку.

Скористайтесь командою з контекстного меню папки.

3.     Зархівуйте папку Звіт 5 командою Додати в «Звіт5.rаr». Скористайтесь командою з контекстного меню папки.

4.     Зархівуйте прпку Звіт5 командою Додати в архів... Зверніть увагу на відмінності цих трьох способів архівування, зокрема, на те, що у третьому способі можна зазначити інший шлях і назву архіву, а також вибрати параметри архівування.

5.         Зархівуйте папку Звіт5 командою Додати в архів..., змі­нивши формат стиску з rаr на zip і