Інформаційні технології (Практичні роботи)
80

Є декілька способів створення таблиць:

♦   режим таблиці;

♦  конструктор таблиці;

♦   майстер таблиці;

♦   імпорт таблиці.

Робота користувача складається з двох етапів: створення структури таблиці за допомогою конструктора і введення даних у таблицю в режимі таблиці. Найчастіше структуру створюють командою Конструктор таблиці.

У режимі конструктора користувач задає:

♦ назви полів методом введення назв;

♦ тип даних методом вибору типу із запропонованого списку;

♦ описи полів, які є необов'язковими;

♦ властивості полів (лише у разі потреби) методом ;запов - нення таблиці властивостей (рис. 55).


У найпростіших БД достатньо задати назви полів і зазначити  їхні типи, оскільки головні властивості фіксуються автоматично згідно із принципом замовчування.

Структуру  будь-коли можна модифікувати (змінити). У раніше створену  структуру нове поле вставляють командою Вставити => Рядки.  Виокремлене поле вилучають командою Редагувати =>Вилучити  рядки. . Можна змінити порядок розташування полів, перетягуючи їхні назви вниз чи вгору.

Після  створення структури вікно конструктора треба закрити із  збереженням таблиці у файлі на диску з деякою назвою: Оцінки,  Телефони тощо.

Щоб увести дані в таблицю, її потрібно відкрити в режимі Таблиці з головного вікна бази даних: Закладка Таблиці => Виберіть назву  => Відкрити чи двічі клацніть на назві. Дані у нову таблицю вводять звичайно з клавіатури. Зовнішня  таблиця  подібна до електронної. Ширину стовпців і висоту рядків  змінюють методом перетягування розмежувальних ліній, Клітинки таблиці можна форматувати. Можна керувати відображенням даних у клітинках шляхом підбору потрібного значення властивості формату відповідного поля.

Дня прискореного введення у поля даних, що є елементами деякого стандартного списку, наприклад, списку посад, назв міст тощо, у конструкторі таблиці для відповідного поля у типі даних потрібно  увімкнути майстра підстановки і створити (ввести) список даних.  Цим списком можна користуватися у режимі введення даних у таблицю.

Стовпці  можна ховати чи показувати командою Формат => Заховати стовпець/Показати стовпець.

Щоб деякі стовпці не зміщувались під час перегляду широкої таблиці їх фіксують на