Аудит
52


Рис. 17 Структура робочих документів

Робочі документи необхідно зберігати скомплектовано і в заведених для кожного клієнта папках (“файлах”) (рис. 18).

Рис. 18 Види файлів, в які комплектуються робочі документи

Кожен документ, який входить до робочої документації, повинен мати ідентифікаційний номер. Система побудови та порядок присвоєння ідентифікаційних номерів таким документам встановлюється аудиторською фірмою.

По закінченню перевірки робочі документи передаються для обов’язкового зберігання до архіву. Робочі документи повинні зберігатись в зброшурованому вигляді скомплектованими в папки (“файли”), заведені окремо для кожної перевірки або виду послуги, які надавалися аудиторською фірмою. Робоча документація повинна зберігатися в архіві не менше 5-ти років.

Зберігання робочих документів, оформлення і передача її до архіву організується керівником аудиторської фірми або особою, ним уповноваженою.

Додаткова підсумкова документація не є обов’язковою і видається замовникові тільки в тому випадку, якщо аудитор вважає це необхідним, або у випадку, коли це обумовлено у договорі чи додатковій угоді між аудитором та клієнтом.

Додаткова підсумкова документація оформлюється як додаток до аудиторського висновку або як самостійний документ. Додаткова підсумкова документація оформлюється як додаток до аудиторського висновку, якщо аудитор у висновку посилається на цю документацію. В іншому випадку додаткова документація є самостійним документом. Аудитор може не посилатися у висновку на додаткову документацію в тому разі, якщо викладене в ній не є настільки істотним, щоб вплинути на зміст аудиторського висновку.

Аудитор самостійно визначає необхідний зміст та форму додаткової підсумкової документації аудиту. Додаткова підсумкова документація аудиту оформлюється під одною з наступних назв: “Аудиторський звіт”, “Звіт про проведення аудиту”, “Звіт про результати проведення аудиту”, “Звіт про експрес-огляд”, “Експертний огляд”, “Зауваження та рекомендації за результатами аудиторської перевірки”, “Лист-інформування клієнта”.

Після завершення аудиту щонайменше один примірник всієї підсумкової документації (аудиторського висновку та додаткової документації) залишається у аудитора (аудиторської фірми).

Порядок зберігання підсумкової документації встановлюється аудиторською фірмою з урахуванням забезпечення вимог зберігання та конфіденційності. Підсумкову документацію не можна вимагати або вилучати в аудитора (аудиторської фірми) за винятком випадків, передбачених чинним законодавством. Термін зберігання підсумкової документації