Товарознавча експертиза ковбасних виробів та особливості їх митного оформлення
101

На вимогу органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов’язані надати органу доходів і зборів оригінали таких документів або засвідчені в установленому порядку їх копії, якщо законодавством не передбачено подання оригіналів (ч. 2 ст. 264 МКУ).

 

 

4.2.Класифікаційна експертиза ковбасних виробів згідно УКТЗЕД

Класифікаційні експертизи це одна з найбільш складних і відповідальних митних експертиз. Складність її полягає в тому, що як правило необхідно ідентифікувати товар, а для деяких товарів проводити матеріалознавчу експертизу. Разом із тим необхідна кропітка робота з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) у відповідності з певними правилами.

УКТЗЕД – це систематизований перелік товарів, який включає код товару, Його найменування, одиницю виміру та обліку. В УКТЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Товарні категорії – уніфіковано з Комбінованою номенклатурою європейського союзу. Специфіка класифікації товарів на національному рівні у УКТЗЕД відображена у дев’ятому та десятому розрядах коду. Кожний конкретний товар повинен бути однозначно визначений тільки одним кодом УКТЗЕД. Для забезпечення визначення коду товару тільки одним кодом в УКТЗЕД:

- групи товарів не повторюються по змісту;

- перелічені всі товари, що можуть перетинати кордон;

- для виключення можливості присвоєння декількох кодів товару залежно від застосування критерію матеріалу, з якого він виготовлений, або призначення, класифікація товарів здійснюється відповідно до вимог «Основних правил інтерпретації класифікації товарів».